İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Balık

Balık Yağlı Boya Tablo

Balıklar, özgür canlılardır. Göller, denizler ve dahi okyanuslarda, özgürce yaşarlar. İşte bunun için özgürlüğü hissetmek ve dekoratif anlamda şık dokunuşlara imza atmak için balık tabloları tercih ederiz. Ayrıca balık familyası oldukça geniş olduğu için balıkları bir sınıfa sokmak mümkün değildir. Renk, boyut ve yaşayış biçimlerine göre pek çok çeşidi bulunur. Bunun için de hemen her dekorasyona uygun balık yağlı boya tablo modeli bulmak mümkündür. Üstelik %100 orijinal tabloları sayesinde size tasarım odaklı yağlı boya tablolarını ulaştıran Simurg Sanatevi, kendinizi ayrıcalıklı hissetmenizi sağlayacaktır.

Balık Yağlı Boya Tablosu

Mitolojik anlamda bolluk ve bereketi simgeleyen balık, bu sebeple çeşitli şekillerde karşımıza çıkıyor. İnsanların balığın verdiği özgürlük ve bolluk hissini evlerinde ya da işlerindeki dekorasyonlarda bulundurmak istemesi sebebiyle, yağlı boya tablolara sıklıkla başvuruluyor. Tabii ki tabloların pek çok farklı tasarımı, rengi, boyutu ve özelliği mevcut. Siz de bu şekilde şık tablolara dekorasyonlarınızda en estetik şekilde yer verebiliyorsunuz. Bir diğer önemli avantaj ise duvarlarınızın boş kalan kısımlarını en şık dokunuşlarla renklendirmektir. Duvar denince de tablolar kuşkusuz ki en kıymetli seçenek olacaktır.

Hayvan yağlı boya tabloları içerisinde yer alan balık tabloları, son dönemin en popüler tablo konuları arasında. Çünkü içerdiği anlamlar, insana kazandırdığı düşünceler ve pek çok farklı şekilde tasarlanabilmesi, balık içeren tabloların dekorasyonlardaki yerini sağlamlaştırıyor. Ayrıca balık çeşitliliğinin çok fazla olması, belirli bir kalıba bağlı kalınmadan balığın resmedilmesini sağlıyor. Bu da son derece özgün ve renkli çalışmalara imza atılmasını kolaylaştırıyor.

Balık Yağlı Boya Tablo Modelleri

Salon, oturma odası, ofis odaları ve bunun gibi pek çok kapalı alanda şık balık yağlı boya tablolarına yer verilmektedir. Ortamın dekoratif unsurlarına, renk düzeylerine, duvar tasarımlarına göre tercih edilebilen yağlı boya tabloları, Simurg Sanatevi’nde %100 özgün olarak tasarlanıyor. Siz de özgün ve orijinal tablolar ile bulunduğunuz mekanları özelleştirebiliyorsunuz.

Suyun içerisinde yüzen yüzlerce balığın olması, balığın bereketi simgelemesine sebep olmuştur. Öte yandan uçsuz bucaksız denizler ve okyanuslar söz konusu olunca, manzara yağlı boya tablo modelleri de oldukça popülerdir. Çünkü balıklar bu tarz tablolarda son derece özgür şekilde işlenebilir. Siz de benzersiz ve %100 orijinal olan yağlı boya tablolarınız ile dekorasyonlarınızı dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Balık Yağlı Boya Tablo Fiyatları

Çeşitli balık türleri bulunduğundan her balığın hissettirdiği anlamlar olacaktır. Örneğin hemen herkes için yılan balığı çok fazla anlam barındırmayabilir ancak yunus balığı güveni temsil eder. Bu sebeple balık yağlı boya tablo modelleri içerisinde yunus balıklarının resmedildiğine sıklıkla rastlarız. Tabii ki balıklar genellikle yalnız olmazlar. Pek çok balığın birlikte resmedildiği tablolar da mekana ahenk katmaktan öte, birlikteliği ve bereketi vurgulayacaktır. Zaten klasik yağlı boya tablo modelleri içerisinde bu tarz tablolar oldukça yoğundur. Böylece bulunduğunuz ortamlarda hangi duyguyu hissetmek istiyorsanız, ona göre dekorasyonlar yapma şansına sahip olursunuz.

Yağlı boya tablo fiyatları ise tasarım süreci ile alakalıdır. Tablonun ölçüleri, kullanılan renkler, tasarım süresi, içeriği ve ek talepler dikkate alınarak, fiyatlar belirlenmektedir. Bunun için balık yağlı boya tablo fiyatlar talebe göre belirlenir. Ancak Simurg Sanatevi, en özel eserlere en avantajlı fiyatlarla ulaşmanızı sağlayacaktır. Bunun için güvenle hayalini kurduğunuz tabloları satın alabilir ya da belirlediğiniz özellikteki tabloları tasarlatabilirsiniz.

Balık Yağlı Boya Tablo Kullanımı ve Dekorasyonun Önemi

Yağlı boya tabloları hemen her dekorasyonda ve iç mekanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak dış mekanlarda güneş alan yerler, nemli ya da tozlu alanlar, yağlı boya tabloları için uygun değildir. Aynı durum sıcak yerler için de geçerlidir. Sıcak, yağlı boya tablosundaki boyaların birbirine karışmasına sebep olabilir. Bu nedenle iç mekanda dilediğiniz hemen her özellikte yağlı boya tablosunu büyük bir zevkle kullanabilirsiniz. Örneğin yatlar, insanın uçsuz bucaksız maviliklere kendisini atma isteğinin bir yansımasıdır. Bu nedenle yatla daima seyahate çıkamıyor olsanız bile yat yağlı boya tabloları sayesinde bu hayalinizi her an bulunduğunuz ortamlarda yaşayabilir, zihninizin sizi mutlu etmesini sağlayabilirsiniz. İşte doğru dekorasyon ürünü ya da tablo seçiminin önemi bu kadar büyüktür.

Binlerce eseri ile size orijinal yağlı boya tablolarını fiziksel ya da online mağazaları ile ulaştıran Simurg Sanatevi, her konuda yağlı boya tablosu bulmanıza fırsat vermektedir. Bunun için siz de dilediğiniz ölçüdeki balık yağlı boya tabloları arasından seçiminizi yapabilir ya da kendi isteğinize göre tablo tasarlatabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Balık Yağlı Boya Tablo Seçerken Neye Dikkat Edilir?

Tablonun boyutu, tasarımı ve renkleri, en fazla dikkat etmeniz gereken konulardır. Bunun yanı sıra doğru çerçeve seçimi de önemlidir. Kırmızı rengin yoğun olduğu bir dekorasyonda ahşap renkli çerçeve, dekorasyonunuzu ve tablonuzun mekana kattığı enerjiyi olumsuz etkileyecektir.

Balık Yağlı Boya Tabloların Temizliği Nasıl Yapılır?

Yağlı boya tabloları için özel temizlik solüsyonları bulunmaktadır. Bunun yanında verniklenen tabloların mikrofiber bezlerle tozlarının alınması da mümkündür. Aynı zamanda tozlanan yağlı boya tabloların yumuşak bir fırça yardımı ile çok fazla bastırılmadan temizlenmesi sağlanabilir.

Balık Yağlı Boya Tablo Nasıl Korunur?

Yağlı boya tablonuzu uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanmanız için nemden, ısıdan ve tozdan uzak tutmalısınız. Aynı zamanda tablonuz kuruduktan sonra verniklemek ve ardından çerçeveleme işlemini gerçekleştirmek, tablonun dış etkenlere karşı korunmasını da sağlayacaktır.

Balık Yağlı Boya Tablo Nasıl Çerçevelenir?

Çerçeve, yağlı boya tablolarının gösterişli olması açısından son derece önemlidir. Ancak renklerin gösterişinin bozulmaması, nemlenmenin oluşmaması ve boya dokusunda bozulmaların olmaması için çerçevede cam kullanmamanız gerekir. Her ne kadar plastik çerçeveler bulunsa da en doğru seçim nem oranını düzenlemesi için ahşap çerçeve olacaktır. Ayrıca çerçeveleme yaparken, tuvalin çerçeveye temas etmemesine de özen göstermelisiniz.

 

Sanat Danışmanınızla Tanışın
%15 İNDİRİM KODU KAZAN
Son Gezilen Eserler
Yükleniyor...