İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO

Teslim, İade, Değişim ve İptal Şartları

Satın aldığınız ürünlerle ilgili iade, değişim ve iptal talepleriniz, siz değerli müşterilerimizi mağdur etmemek amacıyla 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili yönetmeliklere uygun olarak belirlenmiş "Ürün İade ve Ürün Değişim Prosedürü" çerçevesinde değerlendirilmektedir.
Memnuniyetiniz için bu prosedürün takip edilmesini önemle rica ederiz.
Aşağıda prosedürün işleyişi ile ilgili bilgiler yer almaktadır.


ÜRÜN TESLİM ŞARTLARI
Satın alma talimatı verilen ürün, banka onayı alındıktan sonra aynı gün içerisinde kargo ya da teslimat programına alınacaktır. Eserleriniz yurtiçi /yurtdışına en geç 5(beş) iş günü içerisinde kargolanacaktır.  İstanbul içerisinde bulunan müşterilerimizin eserleri ise kendi aracımızla teslim edilmektedir. Teslim anında tüketici tarafından hasarlı ve/veya bozuk olduğu belirtilmeyen ürünlerin, tüketiciye hasarsız ve eksiksiz olarak teslim edildiği kabul edilir. Tüketici tarafından hasarsız ve eksiksiz teslim alındığı kabul edilen üründe sonradan oluşabilecek hasar ve/veya bozulmalardan Simurg Sanatevi sorumlu değildir.
 
ÜRÜN İADE ŞARTLARI
Satın alınan ürünlerin teslimatının gerçekleşme tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde söz konusu ürün kullanılmadan, tahrip edilmeden, ambalajında ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan eksiksiz şekilde ve varsa tüm aksesuarları ile hasarsız olarak, iade sebebi belirtmeksizin iade edebilir. Tüketici, sistemden iade işlemi ile ilgili bilgilendirmeyi yapmakla yükümlüdür. Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş ürünler iade edilemez.
 

İade edilmek istenen ürünler, ürün faturası, kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarı ile birlikte hasarsız ve eksiksiz ve hasar görmeyecek şekilde güvenli paketlenerek  teslim edilmelidir. Bunlardan birinin eksik olması halinde ürün iadesi talebi kabul edilmez.
 
Ürünün iade koşulları ve satış sözleşmesine uygun şekilde faturası ile birlikte tarafımıza ulaştırılması akabinde 3 iş günü içinde ücret iadesi havale/EFT yaptığınız hesabınıza gerçekleştirilecektir. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, ücret iade işlemi, ürün ve faturanın tarafımıza ulaştırılması akabinde 4 iş günü içinde alışveriş yapılan kredi kartınıza gerçekleştirilecektir. Ancak bu durumda ödemenin tarafınıza iadesi kredi kartının ait olduğu bankanın inisiyatifinde olup, bu konuda firmamızın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
    
Yurtdışı satışlarında iade kabul edilmemektedir.
     
Eserlerinizi sizlere güvenle ve hasarsız ulaştırmak amacıyla; Simurg Sanatevi’nde özel ahşap kutu ile güvenli paketleme uygulamamız mevcuttur. Bu hizmetimiz işletmemiz adına yüksek gider oluşturmaktadır ancak Simurg Sanatevi hizmet kalitesi kapsamında bu servisi ücretsiz vermekte ve hizmetten doğan maliyetleri siparişlerinize yansıtmamaktadır. Ancak iade siparişlerinizde işletmemiz adına zarara söz konu olan bu hizmet bedeli müşterilerimize yansıtılmaktadır. Kargo ile iade işlemlerinde paketleme ve kargo bedeli tüketiciye ait olup, karşı ödemeli gönderimler kabul edilememektir.
 
Tarafımıza ürün faturası, kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarı ile birlikte hasarsız ve eksiksiz olarak teslim edilmemiş ürünler tüketiciye geri gönderilir. Bu gönderimde kargo bedeli tüketiciye aittir.
 
ÜRÜN DEĞİŞİKLİĞİ ŞARTLARI
Değişimi talep edilen ürünler, kullanılmamış, tahrip edilmemiş ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmamış olmak kaydıyla, ürün teslim tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde, değişim sebebi belirtilerek değiştirilebilir. Ürün değişikliğinin yapılabilmesi için, ürüne ait faturanın veya firma tarafından o ürün için verilmiş ürün değiştirme kartının ibrazı gereklidir.
 
Değişimi talep edilen ürünler; ürün kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarı ile birlikte hasarsız ve eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Bunlardan birinin eksik olması durumunda ürün değişimi yapılamaz.
 
Yurtdışı satışlarında ürün değişimi yapılmamaktadır.
 
Kargo ile değişimlerde kargo bedeli tüketiciye ait olup, karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir.
 
Tarafımıza kullanılmamış, tahrip edilmemiş ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmamış olarak teslim edilmemiş ürünler, fatura veya değişim kartı ibrazı yapılmamış ürünler tüketiciye geri gönderilir. Bu gönderimde kargo bedeli tüketiciye aittir.
 
ONLİNE SİPARİŞ İPTAL ŞARTLARI
Ödemesi yapılan ürün siparişiniz henüz kargoya verilmemiş ise, iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için siparişinizin "Kargoya Verildi" bilgisi e-posta ile tarafınıza bildirilmeden önce sipariş iptali ettiğiniz ürün siparişi hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.
 
Online sipariş iptal işleminiz siparişiniz kargoya verildi ise yapılamamaktadır.


Eğer siparişinizin tamamının değil, siparişinizin içinden bir ya da birkaç ürünün iptalini talep ediyorsanız kalem iptali için yine info@simurgsanatevi.com adresine mail atarak talebinizi iletebilirsiniz. Online ürün sipariş iptali tarafımızca en kısa sürede yapılacak ve bedel iadesi ile ilgili işlem süreci mail yoluyla size aktarılacaktır.
 
Sanat Danışmanınızla Tanışın
%15 İNDİRİM KODU KAZAN
Yükleniyor...