İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Çiçek

Çiçek Yağlı Boya Tablosu

Geleneksel sanatta, Türk ve dünya kültüründe önemli bir yere sahip olan çiçek, insanlığın ortaya çıktığı tarihten itibaren her dönem çeşitli anlamlara bürünmüştür. Bu nedenle farklı şekillerde resmedilmiş ve kültürel bir anlam kazanmıştır. Öyle ki binlerce farklı çiçek türünün yanı sıra pek çok farklı endemik çiçek türü de bulunduğu için çiçeklerin serüveni oldukça geniş ve çeşitlidir. Bu da insan hayatındaki rolünü bir hayli arttırmaktadır. Aynı zamanda insana farklı bir huzur sağladığı için tablolar ile yaşam ya da çalışma alanlarının duvarlarını süslüyor. İşte bunun için çiçek yağlı boya tablo modelleri oldukça çeşitli. Üstelik Simurg Sanatevi bu konuda el yapımı yağlı boya tablo seçeneği sunduğundan, yalnızca size özel yağlı boya tablolarına sahip olabiliyorsunuz.

Çiçekler, doğanın kendisidir. Doğada var olan, herhangi bir müdahale olmadan, bölgenin iklimine uygun özelliklerde yetişen, rengarenk ve hoş kokulu bitkilerdir. Bu nedenle doğayı hissetmek, yaşam ya da çalışma alanlarımızda doğadan bir parçaya yer vermek istiyorsak, o halde çiçek tablo modelleri yerinde bir seçim olacaktır. Ayrıca dekorasyon türünüze göre seçim yapmanız da mümkün olduğundan, renk, tasarım ve çiçek türünü göz önünde bulundurarak siparişe özel tablo yaptırabilirsiniz.

Natürmort Çiçek Yağlı Boya Tablo Modelleri

Resim sanatının değerli anlayışlarından bir tanesi olan natürmortun konusu çiçek, meyve, sebze gibi cansız olan cansız bitkilerdir. Anlayışın temeli cansız varlıkları resmetmektir. Bunun için koparılmış ve saksıda çiçek motifleri son derece popülerdir. Ünlü Türk ve yabancı ressamların sıklıkla başvurduğu bir anlayış olduğundan, natürmort yağlı boya tablo modelleri hemen her dekorasyona uygun bir seçimdir. İlk örnekleri 14. yüzyılda ortaya çıksa da 17. yüzyılda patlama yapmış ve hem Türk hem de yabancı ressamların bir hayli ilgisini çekmiştir.

İnsana huzur veren, kendini saf ve temiz hissetmesini sağlayan doğa, zihne ve vücuda da iyi gelir. Doğal bir ortama girdiğimizde, kendimizi mutlu ve huzurlu hissederiz. Ancak tekrar eve ya da çalışma alanlarımıza döndüğümüzde, içimizi bir kasvet kaplar. Oysaki doğa manzarası yağlı boya tablo modelleri ile bunun önüne geçmek mümkün. Doğanın benzersiz örneklerini evimizde el yapımı yağlı boya tabloları ile sergilediğimizde, kendimizi o güzel ortamın içerisinde hissederiz. Bu da bizim hayat kalitemizi ve çalışma performansımızı her zaman olumlu yönde etkileyecektir.

Natürmort Çiçek Yağlı Boya Tabloları ile Dekorasyon Önerileri

Ev, ofis, otel, hastane ya da daha farklı onlarca mekanda kullanılan yağlı boya tabloları, mekana doğallık görünümü kazandırır. Bunun en güzel yollarından bir tanesi de hiç kuşkusuz ki çiçek tablo modelleridir. Çünkü çiçekler ruhu açar, insana kendini huzurlu hissettirir. Öte yandan her çiçeğin farklı bir anlamı da bulunur. Kırmızı gül aşkı simgelerken, menekşe alçak gönüllülüğü simgeler. Kırmızı lale sevgi tarif ederken, papatya sağlığı ve bereketi hissettirir. Her çiçeğin zihinde hissettirdiği bir anlam olur. Bu nedenle bulunduğumuz ortama dekoratif zevkinizi yansıtmak, duygu ve düşüncelerinizi vurgulamak için doğru çiçekleri ve motifleri tercih edebilirsiniz.

Natürmort Çiçek Yağlı Boya Tablo Kullanım Alanları

Kırda bembeyaz görüntüsü ile göz boyayan papatyalar, natürmortun konusu değildir. Ancak koparılmış bir demet papatyanın vazodaki görüntüsü, eşsiz bir natürmort yağlı boya tablosunun konusu olarak adlandırılabilir. Bu nedenle cansız çiçek ve meyve ya da sebzelerin resmedildiği tablolar natürmort olarak adlandırılır. En bilinen örneği ise vazoda çiçek tablo modelleridir. Son derece estetik ve dekoratif açıdan eşsiz bir örnek olan vazoda çiçek, hemen her dekorasyonun parçası olabilir.

Özellikle evlerde en çok kullanılan oda, oturma odası olduğu için oturma odası yağlı boya tablo modelleri son derece popülerdir. Çünkü hem misafirler hem de ev sahipleri için eşsiz bir anlam içerir. Doğallığı vurgulayacak ve odaya farklı bir hava katacaktır. Tabii ki yalnızca evler değil. Ofislerde de bu tarz tablolar tercih edilebilir. Öyle ki ofis yağlı boya tablo modelleri ile son derece estetik dekorasyonlar oluşturulabilir. Öte yandan misafir ya da müşterileri ikna etmek ve ofiste çalışma performansını artırmak da bu tarz tablolar ile mümkün olacaktır.

Çiçek Yağlı Boya Tablo Fiyatları

Çiçek konseptli yağlı boya tablolarının alanı son derece geniş. Çünkü onlarca farklı çiçek var. Bu nedenle bulunduğumuz ortamlara doğanın dinamiklerini kazandırmak da yağlı boya tabloları ile mümkün olabilir. Tabii ki dekorasyonun yapılacağı mekan, duvarların boyutu, kullanılan renkler, tuval boyutu ve bunun gibi unsurlara dikkat edildiğinde, çiçek yağlı boya tablo fiyatları değişiklik gösterecektir. Simurg Sanatevi ise her zaman olduğu gibi yine yanınızda olarak, size el yapımı yağlı boya tablo satın alma fırsatı sunmaktadır. Üstelik siparişe özel tablo fırsatı da bulunduğu için belirlediğiniz kriterleri Simurg Sanatevi’ne ilettiğinizde, hayalinizdeki yağlı boya tablosuna kavuşmuş olacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Natürmort Çiçek Yağlı Boya Tablo Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Natürmort, cansız çiçek ve meyve ya da sebzelerdir. Bu nedenle en çok tercih edilen natürmort çiçek tasarımı, vazoda çiçektir. Tabii ki papatya, gül, lale ve orkide gibi pek çok farklı çiçek bulunduğu için çiçeklerin hissettirdikleri anlam ve renklerine uygun olarak seçim yapılması gerekir.

Çiçek Yağlı Boya Tablo Nasıl Temizlenir?

Yağlı boya tabloları el yapımı olduklarından son derece hassastır. Temizliğinde mutlaka püsküllü toz alma aparatları kullanılmalıdır. Ayrıca çiçek yağlı boya tablosu verniklendiyse, o halde özel yağlı boya solüsyonu ve yumuşak bir bez kullanılarak, tuvale çok bastırılmadan tabloda silme işlemi gerçekleştirilebilir.

Natürmort Çiçek Yağlı Boya Tablosu Nasıl Korunur?

Özel olarak tasarlanan ve ev ya da ofisinizin baş köşesinde bulunan çiçek yağlı boya tablolarını uzun yıllar sergilemek istiyorsanız, mutlaka vernikleme işlemi yaptırmalısınız. Aynı zamanda tabloyu nemli, sıcak ve tozlu ortamlardan da uzak tutmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Çiçek Yağlı Boya Tablo Kullanımı ve Dekorasyon Önerileri Nelerdir?

Evinizde, ofisinizde, otelde, hastanede ya da okul gibi pek çok alanda çiçek yağlı boya tablo modellerini kullanacaksanız, o halde çiçeğin türü ve rengine dikkat etmelisiniz. Dekorasyonun rengine uygun çiçek tablosu seçmek yerinde bir tercih olacaktır. Aynı zamanda duvar boyutuna uygun tablo seçimi, tablonun mekanda oluşturacağı olumlu havayı da etkileyecektir.

 

 

Sanat Danışmanınızla Tanışın
%15 İNDİRİM KODU KAZAN
Son Gezilen Eserler
Yükleniyor...