İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Klasik

Klasik Yağlı Boya Tablo

Popülerliğini 15. yüzyılda kazanan ve batıda kullanımı yaygınlaşan yağlı boya, klasik pek çok sanat eserinde karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle günümüzde dekorasyonlarda kullandığımız yağlı boya tablolar, eşsiz dokuları ile bulundukları ortama hoş bir hava katmaktadır. Öte yandan yağlı boya tablolar ile her türlü dekorasyon oluşturulabildiği için belirli ortamlara anlam kazandırmak için de en doğru seçenektir. Özellikle klasikleşmiş tezhip yağlı boya tablo modellerine bakıldığında, her dekorasyona anlam ve önem kattığı görülmektedir. İşte size birbirinden özel ve el yapımı yağlı boya tablolarını ulaştıran Simurg Sanatevi, eşsiz dekorasyonlar oluşturmanıza da yardımcı olmaktadır.

Klasik Yağlı Boya Tablosu

Klasikleşmiş ve eski olmayan hatıralar, kişiler ve ünlü ressamların resimlerini ya da sanat eserlerini dekorasyonlarınızda sergilemek isteyenler için harika bir fırsat olan klasik yağlı boya tablo modelleri, ev ve ofis ortamına eşsiz dokunuşlar yapmanıza yardımcı olmaktadır. Sevdiğiniz bir kişilik, ruhunuza dinginlik veren bir ortam veya hayranı olduğunuz bir ressamın tablosu, bulunduğunuz ortamda sizi mutlu hissettirecektir. Üstelik bu değerli an veya kişilikleri el yapımı yağlı boya tablolarında sergilemek, mekanlarda vurgulamak istediğiniz mesaj için de harika bir seçenektir.

Türk kültürünün en değerli sanat anlayışlarından olan hat sanatı ise klasik yağlı boya tabloları arasında önemli bir yer tutar. Özellikle tezhip tablo modellerinde bu sanata sıklıkla rastlanır. Öte yandan hat sanatı ile tezhibin birleşmesi sonucunda yaldızlı ve süslemeli bir yağlı boya tablosu ortaya çıkar. Siz de el yapımı tezhipli hat sanatı tabloları ile dekorasyonlarınıza anlam ve önem kazandırabilir, çok daha estetik ortamlar oluşturabilirsiniz.

Klasik Yağlı Boya Tablo Modelleri

Yaşam ya da çalışma alanlarınızı dekore ederken en özel dekoratif eşyaları seçersiniz. Ancak tablolar, bu eşyalar arasında ortama ruhunu yansıtan en önemli eşyadır. Çünkü içerisinde barındırdığı yer, kişi, mesaj ve renkler, size bambaşka duyguları hissettirebilir. İşte bunun için pek çok farklı modelde yağlı boya tablosu ile hem ev hem de iş yerlerinizi en özel şekilde dekore edebilirsiniz.

Tabloların bulundukları yer, misafirlere göre dizayn edilmesi gerekir. Özellikle otellerde bu durum çok daha hassas olur. Çünkü otele gelen misafirler kendilerini güvende ve mutlu hissetmek isterler. Bunun için de otel yağlı boya tabloları içerisinde klasik tablolara sıklıkla yer verilir. İstanbul Boğazı manzarası, Kız Kulesi, Galata Kulesi ve bunun gibi pek çok kültürel değer, otellerde kullanılan tabloları konusudur.

Türk kültürünü yansıtan, klasikleşmiş şehir görünümlerini yağlı boya tablolarında sıklıkla görüyoruz. İşte bunun için Anadolu şehirleri yağlı boya tabloları da bu konuda harika bir seçenek. Çünkü bu tablolar ile Anadolu ve Türk kültürünü evinize ya da iş yerinize taşıyabiliyor, kültürel değerlerimizi daima bulunduğunuz ortamda yaşatabiliyorsunuz.

Klasik Yağlı Boya Tablo Fiyatları

Tablo seçimi yaparken pek çok faktöre dikkat edilir. Dikkat edilen faktörler arasında en önemlisi de hiç kuşkusuz ki tablo en ve boy ölçüleri, çerçevesi ve tablonun içeriğidir. Ayrıca bazı tablolarda süsleme sanatının örneği olan tezhip kullanılmaktadır. Özellikle hat sanatının eserlerini süslemek ve yaldızlamak için tercih edilen tezhip, son derece estetik yağlı boya tablolarının oluşturulmasında etkili olmuştur. İşte bunun için tezhip tablo fiyatları tablonun ölçüsü ve içeriğine göre değişiklik gösterir.

Tezhip yağlı boya tablo fiyatları kullanılan hat sanatı türüne göre de değişiklik gösterir. Yazıların boyutu, şekli, uzunluğu ve harf sayılarına göre her bölümün özel olarak yaldızlanması gerekir. Bu durum da tablo fiyatlarını doğrudan etkileyecektir. Aynı zamanda yağlı boya tablosunun çerçevelenmesi de fiyata etki eder. Tabloyu gösteren ve şıklığını ortaya koyan en önemli unsur da şık bir çerçevedir.

Klasik Yağlı Boya Tablo ile Dekorasyonun Önemi

Evlerimizde karmaşık eserlerden ziyade daha klasikleşmiş eserlere yer vermeyi istiyoruz. Bunun en önemli nedeni de klasikleşmiş eserlerin içerisinde bir anlam barındırmasıdır. Örneğin Galata Kulesi’nin ya da Kız Kulesi’nin vurguladığı mesaj ile modern şehirlerin resmedildiği tablonun verdiği mesaj bir olmaz. İşte bunun için klasik yağlı boya tablolar dekorasyonda çok ciddi rol oynamaktadır. Öte yandan Simurg Sanatevi’nde el yapımı klasik yağlı boya tablo tasarımı gerçekleştirildiğinden, özel siparişlerinizi vererek, sizin belirttiğiniz kriterlere uygun tablo tasarımının yapılmasını sağlayabiliyorsunuz. Böylece boyut, içerik ve çerçeve konusunda mekana uygun ve şık tablolara sahip olabiliyorsunuz.

Simurg Sanatevi, sanat atölyesinde daima eser üretmeye devam etmektedir. Bu nedenle dilediğiniz kişiliği, şehri ya da olayı sanatçılarımızın resmetmesini sağlayabilirsiniz. Klasik Atatürk yağlı boya tabloları da buna harika bir örnektir. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün klasikleşmiş pozları ile mekanlarınıza eşsiz bir hava katabilirsiniz. Üstelik boyut, renk, çerçeve ve tasarım konusunda hemen her seçeneğe ulaşmanız da mümkün.

Sıkça Sorulan Sorular

Klasik Yağlı Boya Tablo Seçerken Neye Dikkat Edilir?

Yağlı boya tabloların pek çok konusu olabilir. Ancak vurgulanan mesaj önemli olduğundan; kültürü ve geçmişi vurgulamanın en etkili yolu klasik tablolardır. Bunun için dekorasyonunuzun rengine, vermek istediğiniz mesaja, duvar boyutlarına ve çerçeve türüne uygun bir seçim yapmalısınız.

Klasik Yağlı Boya Tabloların Temizliği Nasıl Yapılır?

Tüm yağlı boyalarda temizlik işlemi son derece hassastır. Özellikle toz alma aparatları ile tabloya çok fazla temas edilmeden tozların alınması gerekir. Ayrıca verniklenen tablolar, özel yağlı boya solüsyonu sayesinde yumuşak bir bezle çok bastırılmadan silinebilir.

Klasik Yağlı Boya Tablo Nasıl Korunur?

Özel olarak tasarlattığınız klasik yağlı boya tablolarınızı korumak için en önemli adım, tablonun verniklenmesidir. Ayrıca tablonuzu astığınız yer de çok önemlidir. Çünkü yağlı boya tablolar nemli, güneşli ve tozlu ortamlar için uygun değildir.

Klasik Yağlı Boya Tablo Nasıl Çerçevelenir?

Yağlı boya tablo çerçeveleme işleminde en önemli adım tablonun verniklenmesidir. Daha sonra tablonun tozları alınır ve yumuşak bir bez kullanılarak çok bastırılmadan temizlenir. Ardından tablonun konseptine ve dekorasyona uygun bir çerçeve, tuval boyutundan biraz büyük olacak şekilde hazırlanır ve çerçeveleme gerçekleştirilir. Unutmamalısınız ki yağlı boya tablolarda çerçeve camı kullanılmaması gerekir.

 

 

Sanat Danışmanınızla Tanışın
%15 İNDİRİM KODU KAZAN
Son Gezilen Eserler
Yükleniyor...