İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Gelincik

Gelincik Yağlı Boya Tablo

Gerek Türk kültürü gerekse de dünya kültüründe çok önemli bir yere sahip olan gelincik, kıpkırmızı rengi ile doğada bir gelini simgelemektedir. Adını da küçük bir geline benzemesinden alır. Öyle ki kültürümüzde bir bölgede çok sayıda asker şehit olduğunda, o bölgede gelincik bitkisinin kendi kendine yetişeceğine inanılır. Tabii ki bunun gibi pek çok kıymetli anısı da bulunur. İşte siz de gelincik yağlı boya modelleri sayesinde bu güzel ve anlamlı çiçeği dekorasyonlarınıza dahil edebilirsiniz. Üstelik el yapımı yağlı boya tablo tasarımı ve satışı yapan Simurg Sanatevi, gelincik çiçeklerinin resmedildiği tabloları avantajlı fiyatlarla en kolay şekilde satın almanızı mümkün hale getirmektedir.

Gelincik Yağlı Boya Tablo Modelleri

Türkiye’de hemen her bölgede yetişen gelincik çiçeklerinin Akdeniz, Ege ve Marmara Bölgesi’nde daha yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Rengi ile görenleri hayran bırakan ve yaşam şekli ile insana benzetilen bu renkli bitki, sağlık açısından da oldukça faydalı. İnsana benzetilmesindeki en önemli gösterge, dünü ve bugününün bilinmesine karşın yarın ne olacağının bilinmemesidir. İşte siz de doğa manzarası yağlı boya tablo modelleri içerisinde yer alan gelincik tablolarını duvarlarınızda sergileyerek, anlamını ve güzelliğini dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz.

Çiçek ve bitki yağlı boya tabloları içerisinde yer alan gelincik tabloları, doğayı seven ve doğanın renklerini dekorasyonlarında kullanmak isteyenler için harika bir fırsattır. Çünkü dekorasyonunda kırmızı rengi sevenler için uygun olan gelincik tabloları aynı zamanda anlamını her daim hissetmenize imkan verecektir. Bunun için siz de uygun boyutta ve renkte gelincik yağlı boya tabloları tercih ederek, dekorasyonunuza özel dokunuşlar yapabilirsiniz.

Gelincik Yağlı Boya Tablo Fiyatları

Yağlı boya tabloları çok geniş bir alana hitap ettiğinden, hemen her dekorasyonda büyük bir rahatlıkla kullanılabilir. Tabii ki kullanım alanları değişiklik gösterdiğinden, gelincik çiçeği tablo fiyatları farklılık gösterebilir. Fiyatı etkileyen temel unsurlar ise tablonun boyutu, tasarımı ve renk kullanımlarıdır. Simurg Sanatevi’nde bu sebeple her bütçeye ve dekorasyona hitap eden tablolara yer verilmektedir. Ayrıca kategorilerimizde yer alan tabloları tercih etmenizin yanında belirlediğiniz konseptte yağlı boya tablosunu yağlı boya tablo ressamlarımız sizin için tasarlayacaktır. Bu şekilde tam dekorasyonunuz ile uyumlu bir tabloyu sipariş etmiş olacaksınız. Aynı zamanda hazır gelincik tablolarımız arasından tercih yaparsanız, tablo güvenilir ve hızlı şekilde adresinize ulaştırılacaktır.

Gelincik Yağlı Boya Tablo Kullanım Alanları

Misafirlerinizi ya da müşterilerinizi ağırladığınız hemen her alanda, gelincik motifli yağlı boya tablolarınızı kullanabilirsiniz. Özellikle evlerinizde, salonlarınız ya da oturma odalarınızda bu tür tablolar son derece kıymetlidir. Çünkü hem mekana doğal bir hava katar hem de renkli tasarımı sebebi ile göz alıcı dekorasyonlar oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca tek kullanım alanları evleriniz değil. Ofis ve diğer iş yerlerinizde de gelincik tablolarını büyük bir rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ofisinize gelen misafir ya da müşterilerinizin ofis içerisinde kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olan bu tür tablolar, aynı zamanda onları ikna etmenizi de daha kolay hale getirir. Çünkü doğadan kesitleri bu tarz alanlarda sergilemeniz, mekanda bulunan insanların kendilerini huzurlu hissetmesine yardımcı olacaktır. Bunun yanında natürmort yağlı boya tablo modelleri de gelincik tablolarıyla birlikte kullanabileceğiniz güzellikte tablolardır. Bu şekilde duvarlarınızda tablolardan eşsiz kombinler yapabilirsiniz.

Gelincik Yağlı Boya Tabloları İle Dekorasyon Önerileri

Eviniz ya da iş yerinizde şık bir dekorasyon oluşturmak için eşyaları dekoratif seçmek yeterli değildir. Bunun yanı sıra doğru aksesuar seçmek de son derece önemlidir. Çünkü dekorasyonları tamamlayan temel öge aksesuar ve tablolardır. Kırmızı rengin yoğun olduğu bir dekorasyona sahipseniz ve ortamda doğal esintiler olsun istiyorsanız, o halde gelincik tablo modelleri sizin için harika bir fırsat olacaktır. Ayrıca gelincik çiçeği tablolarının yanında benzer özelliklere sahip, doğal esintiler içeren tabloları kullanırsanız, bu şekilde çok daha özel dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

Birbirinden özel, el yapımı ve doğadan esintiler içeren tablolar ile size özel dekorasyonlar oluşturmak isterseniz, Simurg Sanatevi yanınızda. Bu şekilde hem çok şık dekorasyonlar oluşturabilir hem de uzun süre bulunacağınız mekanları iç açıcı hale getirebilirsiniz. Ayrıca her tasarım, model ve içerikte tabloya da Simurg Sanatevi sayesinde sahip olabileceksiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Gelincik Yağlı Boya Tablo Seçerken Neye Dikkat Edilir?

Doğayı yansıtan tablolar olduklarından, gelincik motifli tabloları daha çok kırmızı rengin yoğun olduğu dekorasyonlarda tercih etmelisiniz. Aynı zamanda tablo boyutuna karar vermeden önce mutlaka duvar boyutlarınıza ve rengine dikkat etmeli, yağlı boya tablo satın alırken bu unsurlara göre kararınızı vermelisiniz.

Gelincik Yağlı Boya Tabloların Temizliği Nasıl Yapılır?

Tüm yağlı boya tabloları el yapımı olduklarından, temizliğinde hassas olmalısınız. Toz alırken püsküllü toz alma aparatları fazlasıyla işinize yarayacaktır. Aynı zamanda verniklenen tabloları, az nemli bir bez ile bastırmadan silebilirsiniz.

Gelincik Yağlı Boya Tablo Nasıl Çerçevelenir?

Yağlı boya tabloları korumanın en önemli yolu tabloyu verniklemektir. Verniklenen tabloların boyası korunur ve akması engellenir. Sonrasında çerçeveletme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Çerçeveleme sırasında çerçeve camının tuvale temas etmemesine de özen göstermeniz gerekir. Bir diğer önemli husus ise çerçevenin tuvalden daha büyük olması gerekliliğidir. Bu şekilde tuvale herhangi bir temasta bulunulmamış olacaktır.

 

Sanat Danışmanınızla Tanışın
%15 İNDİRİM KODU KAZAN
Son Gezilen Eserler
Yükleniyor...