Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Tavus Kuşu Yağlı Boya Tablo

Çeşitli medeniyetlerde çok önemli bir yere sahip olan tavus kuşu; itibar, güzellik ve şeref gibi duyguları simgelemektedir. Bu sebeple yüzlerce yıl önce yapılan seramikler ve farklı sanat eserlerinde tavus kuşlarının resmedildiklerine sıklıkla rastlıyoruz. İşte günümüzde ev ya da iş yeri dekorasyonlarımızı yaparken tavus kuşu betimlemesinin yapıldığı tabloları tercih etmemizin ana nedenlerinden bir tanesi budur. Simurg Sanatevi ise size tamamen orijinal olan tavus kuşu yağlı boya tablo modellerini sunduğundan, avantajlı fiyatlarla duvarlarınız için en uygun tabloları kolayca satın alabilirsiniz.

Tavus Kuşu Yağlı Boya Tablosu

Çini ve seramiklerin en popüler hayvan figürlerinden bir tanesi olan tavus kuşu, yalnızca Türk kültüründe değil pek çok farklı kültürde önemli bir yere sahiptir. Yelpazeyi andıracak şekilde kuyruğu ile bambaşka bir güzelliğe bürünen tavus kuşları, bunu yalnızca dişilerini etkilemek için değil, kendilerini izleyen insanlar için de yapar. Bu hareketi de güzellik, zarafet ve kibir gibi duyguların ortaya çıktığını gösterir. İşte çeşitli medeniyetlerde tavus kuşları bu gibi duygularla işlenmiş ve eserler üretilmiştir. Hayvan yağlı boya tabloları arasında sıklıkla işlenmesinin sebepleri arasında da bu duygular gösterilebilir.

Tavus kuşlarının rengarenk kuyruklarını açtığı anın resmedilmesi ile dekorasyonlar için bambaşka tablolar ortaya çıkarılmaktadır. Çünkü girilen ortamda son derece ihtişamlı ve gösterişli tavus kuşlarının tablosunun görünmesi, ortamda bulunan insanlarda hoş duygular uyandıracaktır. Ayrıca şık ve şatafatlı bir dekorasyon oluşturmak isteyenlerin de bir numaralı tercihlerinden bir tanesidir.Manzara ile iç içe veya birden fazla tavus kuşunun olduğu tablolar en sık tercih edilenlerdir. Ayrıca tavus kuşlarının kanatlarını açmış halinin resmedilmesi yağlı boya tablolarında çok şık tasarımların elde edilmesine de yardımcı olur. Çünkü yağlı boya renkleri parlak oldukları için bu tarz tasarımların değerini daha yukarılara taşımaktadır.

Tavus Kuşu Yağlı Boya Tablo Modelleri

Pek çok farklı kültürde farklı şekillerde ele alınan tavus kuşları, insanlarda bıraktığı anlam sebebi ile dekorasyonlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Çoğu zaman ihtişam ve görkemi vurgulamasına karşın tasavvufta tevazuyu simgelediği söylenir. Çünkü ihtişamlı tüyleri ve güzelliği olmasına karşın ayaklarına baktığı vurgulanır. İşte bu sebeple tavus kuşu tablo modelleri isteğe göre çeşitlendirilebilir.

Farklı anlamlar barındıran bir hayvan olduğundan, toplumlarda farklı şekillerde resmedilmiş ve çoğunda kutsal olarak sayılmıştır. İhtişamlı bir hayvan olduğundan da sanatsal faaliyetlerde sıklıkla kullanılmıştır. Ayrıca tavus kuşu tablo modelleri farklı şekillerde tasarlandığından, her dekorasyona uygun model bulmanız mümkündür. Bununla beraber %100 orijinal yağlı boya tablo tasarımı ve satışı yapan Simurg Sanatevi, dekorasyonlarınıza uygun eserleri avantajlı fiyatlarla adresinize ulaştırmaktadır.

Tavus Kuşu Yağlı Boya Tablo Fiyatları

Hayalini kurduğunuz tasarımda bir yağlı boya tablosu satın almak istiyorsanız, o halde yalnızca tasarıma değil boyut ve çerçeve gibi unsurlara da dikkat etmeniz gerekir. Çünkü yağlı boya tablolarının fiyatları belirlenirken en fazla dikkat edilen unsur boyuttur. Boyut ne kadar büyürse fiyat da aynı oranda artacaktır. Ancak tek unsur boyut olmaz. Bunun yanında tasarımın içeriği, kullanılan renkler ve diğer faktörler de fiyatların belirlenmesine etki eder. Ancak Simurg Sanatevi yalnızca şık ve orijinal tablolar üretme konusunda değil avantajlı fiyatlar konusunda da yanınızda yer almaktadır. Bu nedenle avantajlı fiyatlarla dekorasyonlarınız için şık tablolara Simurg Sanatevi güvencesi ile ulaşabilirsiniz.

Tavus Kuşu Yağlı Boya Tablo Kullanımı ve Dekorasyonun Önemi

Yağlı boya tavus kuşu tablo ile ev ya da iş yerlerinizin dekorasyonunu bambaşka bir güzelliğe kavuşturabilirsiniz. Üstelik bu tarz tabloları yalnızca ev ya da iş yerlerinde kullanılmaz. Pek çok farklı alanda da rahatlıkla tercih edilebilir. Gösterişi ve ihtişamı ile öne çıkan bir hayvan olduğundan, otellerde bu tarz klasik yağlı boya tablo modellerine sıklıkla rastlarız. Bunun için otel yağlı boya tabloları arasında tavus kuşu tablolarına sıklıkla yer verilmektedir. Ayrıca bu tarz tablolar ile misafirler otele girdikleri andan itibaren kendilerini özel hisseder ve kendilerini o ihtişamın içerisinde bulurlar. Ayrıca otel duvarları çok büyük olacağı için yağlı boya tabloları tercih etmek hem dekoratif anlamda çok faydalı olur hem de misafirlerin kendilerini özel hissetmeleri sağlanır. İşte tüm bu avantajları elde edebilmeniz için Simurg Sanatevi, %100 orijinal tabloları fiziksel ya da online mağazaları sayesinde size ulaştırmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tavus Kuşu Yağlı Boya Tablo Seçerken Neye Dikkat Edilir?

Tavus kuşlarında mavinin ve morun tonları öne çıkmaktadır. Ayrıca kuyruğunu açtığında göze benzer şekiller ortaya çıkar. İşte siz de dekorasyonlarınızda bu tarz tabloları kullanacaksanız mutlaka dekorasyonunuzun ana rengi mavi ya da morun tonları olmalıdır. Bir diğer önemli unsur ise boyuttur. Çünkü tablonun duvar boyutlarına uyması gerekmektedir.

Tavus Kuşu Yağlı Boya Tabloların Temizliği Nasıl Yapılır?

Yumuşak fırçalar ile tablonuzun üzerinde biriken tozları temizlemeniz mümkündür. Bunun yanında verniklenen tabloların üzerinde tozları temizlemek için özel yağlı boya temizleme solüsyonu kullanabilirsiniz.

Tavus Kuşu Yağlı Boya Tablo Nasıl Korunur?

Yağlı boya tabloları korumanın en etkili yolu verniklemek ve çerçeveletmektir. Verniklemek tablonun boyalarının akmasını engeller. Çerçeveletmek ise tablonun daha korunaklı olmasını sağlar. Ayrıca çerçeve tablonun son derece estetik olarak sergilenmesini mümkün hale getirir.

Tavus Kuşu Yağlı Boya Tablo Nasıl Çerçevelenir?

Çerçeveleme işlemi için öncelikli olarak tablo boyutundan bir miktar büyük çerçeve tasarımı tercih edilmelidir. Plastik çerçeveler ahşaba göre daha dayanıksız ve yağlı boya yapısına uyumsuz bir seçimdir. Bu nedenle ahşap çerçeveleri tercih ederek, tablolarınızı çerçeveletebilirsiniz. Ancak çerçevelerde cam kullanmamanız gerekir. Cam kullanırsanız nemlenme oluşacak ve yağlı boya tablosunun yapısı bozulacaktır.

 

 

Sanat Danışmanınızla Tanışın
Son Gezilen Eserler
Yükleniyor...