İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Modern Hat Sanatı

Modern Hat Sanatı Tabloları

Sanatın her alanında klasik ve modern dönemler olmuştur. Hat sanatının da pek çok farklı türü olduğu gibi klasik ve modern dönemi bulunmaktadır. Günümüzde her ne kadar klasik eserlerin bir benzeri ya da asıllarına bağlı kalınarak küçük revizeli halleri tasvir edilse de modern unsurların öne plana çıktığı hat sanatı eserleri de oldukça dikkat çekicidir. Öte yandan modern hat sanatı tablo tasarımlarında tezhip sanatının çok sık kullanıldığı da biliniyor. Çünkü Arapça metinlerin şık ve gösterişli şekilde yazılmasını sağlayan hat sanatı metinlerini, tezhip sanatıyla özel şekilde süslemek mümkündür. Simurg Sanatevi ise sizin için en özel hat sanatı tabloları oluşturmakta, el yapımı olarak tasarlanan tablolar sayesinde en özel dekorasyonları oluşturmanıza imkan vermektedir.

Modern Hat Sanatı Yağlı Boya Tablo

Estetik anlayışa bağlı olarak gelişen ve farklı türleri ile sanat alanına çok önemli katkısı olan hat sanatı, Türk İslam kültürünün her döneminde çok ciddi bir rol oynamıştır. Ancak ilk olarak Hz. Ali’nin Kur’an-ı Kerim’i güzel yazması ile ortaya çıktığı düşünülen sanat, Osmanlı döneminde yükselişe geçmiş ve önemli eserler ortaya çıkmıştır. Ayrıca tezhip sanatı ile de ilişkili olan hat sanatı, günümüzde ev ve iş yeri dekorasyonlarında kullanılan yağlı boya tablolarının konularından bir tanesidir.

Hat sanatı ile yazılan Kur’an-ı Kerim ayetlerinin tezhip sanatı ile süslenmesi sonucunda oluşturulan tezhip yağlı boya tablo modelleri, ayetlerin içeriği anlamları vurgulamak için harika bir seçenektir. Özellikle Nazar Ayeti, Ayetel Kürsi ve Bereket Duası gibi ayet ile duaların sıklıkla hat sanatı ile yazıldığı ve tezhip sanatı ile süslendiği bilinmektedir. Ayrıca Simurg Sanatevi siparişe özel tablo tasarımı da sağladığından, sizin için önemli anlam ifade eden ayet ya da dualar hat sanatı ile yazılabilmektedir. Talep etmeniz halinde tezhip sanatı ile süslenen eşsiz tablolar oluşturulabilir ve siz de bu şekilde dekorasyonlarınıza benzersiz dokunuşlar yapabilirsiniz.

Modern Hat Sanatı Yağlı Boya Tablo Modelleri

Sanat türleri, belirli dönemlerde çeşitli evrelerden geçer ve sanatçıların düşünceleri ile şekilden şekle bürünebilirler. Klasik ve modern dönem de tüm sanat anlayışlarını etkileyen dönemlerden ikisidir. Öyle ki aynı durum hat sanatı için de geçerli olmuştur. Modern hat sanatı yağlı boya tablo modelleri içerisinde özenle yazılmış pek çok ayet ya da dua bulunmaktadır. Ayetel Kürsi hat sanatı tabloları bunlar içerisinde en önemlisidir. Allah’tan başka ilah olmadığı, yerlerin ve göklerin yaratıcısının yalnızca Allah olduğunun vurgulandığı ayet, ev ya da iş yerlerinde insanlara huzur vermektedir.

Nazar ayeti hat sanatı tabloları da sıklıkla tercih edilen tablolar arasındandır. Çünkü nazarın insanlar üzerinde çok büyük etkisi vardır. Bunun için de insanlar dekorasyonlarında nazar ayetinin bulunduğu tablolara yer vererek nazarın kötü etkisinden uzak kalmak isterler. Ayetleri her gün okumak dini bir görev olduğundan, evlerimizde bu tür tablolara yer vermek de her an bu ayetlerin gözümüzün önünde olmasını sağlayacak ve ortama huzur katacaktır.

Modern Hat Sanatı Yağlı Boya Tablo ile Dekorasyonun Önemi

Hat sanatında sarı rengin önemi oldukça büyüktür. Ayrıca siyah ve kırmızı rengin de kullanıldığı bilinir. Tabloların arka planlarında ise genellikle lacivert türü renkler tercih edilir. Siz de hat sanatı ile ilgili dekorasyonlar oluşturacaksanız, bu renklerin ön planda olduğu bir dekorasyona sahip olmalısınız. Öte yandan renk ve ayet konusunda evinize özel bir tablo istiyorsanız, o halde Simurg Sanatevi bu konuda siparişe özel tablo fırsatı sayesinde yanınızda yer alacaktır. Çünkü evlerimiz ve iş yerlerimiz zamanımızın neredeyse tamamını geçirdiğimiz yerler olduğu için bu mekanlarda en özel yağlı boya tablolara yer vermek isteriz. Ayrıca klasik hat sanatı tabloları da son dönemde oldukça popülerdir. Çünkü ünlü hattatların eserlerinden alınan örneklerle hazırlanan bu tablolar, sizi hem o döneme götürecek hem de son derece şık ve anlamlı bir tabloya sahip olmanızı sağlayacaktır.

Modern Hat Sanatı Yağlı Boya Tablo Fiyatları

Klasik hat sanatı tablolarından daha farklı olarak modernliğin ön planda olduğu hat sanatı tablolarında yaratıcılık daha fazladır. Renk, tasarım, ayet ve boyut konusunda pek çok farklı seçeneğiniz olur. Bu nedenle de modern hat sanatı yağlı boya tablo fiyatları farklılaşmaktadır. Ancak her bütçeye, dekorasyona ve içeriğe uygun bir hat sanatı tablosu bulmanız mümkün. Öte yandan her zaman hazır tablolar arasından seçim yapmak zorunda değilsiniz. Siparişe özel tablo seçimi de yapabilir, bu şekilde kendi belirlediğiniz standartlarda hat sanatı tablosuna sahip olabilirsiniz.

En özel, el yapımı ve şık yağlı boya tablolarını fiziksel ya da online mağazaları ile size ulaştıran Simurg Sanatevi, hat sanatı ile ilgili tablolara da yer vermektedir. Bunun için hemen siz de hat sanatı yağlı boya tablo seçiminizi yaparak, dekorasyonlarınıza en estetik dokunuşları yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Modern Hat Sanatı Yağlı Boya Tablo Nasıl Çerçevelenir?

Hat sanatında genellikle sarı renk ön plana çıktığından, çerçeve rengini altın sarısı seçmek en doğru seçim olacaktır. Ayrıca ahşap çerçeveler nemi emdiğinden yağlı boya tabloları için en uygunudur. Bunun yanı sıra çerçeveleme esnasında cam kullanılmamalıdır. Çünkü yağlı boya tabloları için cam son derece yanlış bir seçimdir.

Modern Hat Sanatı Yağlı Boya Tabloların Temizliği Nasıl Yapılır?

Özel olarak seçtiğiniz ve duvarınızda sergilediğiniz yağlı boya tablonuzu uzun yıllar kullanmak istiyorsanız, o halde temizliğine özen göstermelisiniz. Öncelikle püsküllü toz alma aparatlarını sıklıkla kullanmalı, ayrıca özel solüsyonları kullanarak, çok fazla bastırmadan, yumuşak bezle tablonuzu silmelisiniz. Buna ek olarak toz, ısı ve güneşe maruz bırakmadığınız sürece yağlı boya tablonuzu uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Modern Hat Sanatı Yağlı Boya Tablo Kullanımı ve Dekorasyon Önerileri

Dekorasyonlarınızda dini değerleri ve Türk kültürünü ön plana çıkarmak istiyorsanız, o halde modern hat sanatı yağlı boya tabloları harika bir seçimdir. Sürekli dilinizde olan ve anlamı size huzur veren bir ayeti hat sanatı ile yazdırabilir, tezhip sanatı ile de süsletebilirsiniz. Böylece dekorasyonunuz için en özel yağlı boya tablosunu seçmiş olursunuz.

 

Sanat Danışmanınızla Tanışın
%15 İNDİRİM KODU KAZAN
Son Gezilen Eserler
Yükleniyor...