TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO
Boğa
Antik Yunan döneminin ünlü sanatçılarından, Picasso’ya kadar birçok sanatçının resimlerinde yer verdiği boğa, görsel sanatlar söz konusu olduğunda karmaşık bir sembolizm figürüdür. Aynı anda eril, güçlü ve sağlam bir figürü temsil ediyor olsa da, öte yandan insanın kurnazlığıyla evcilleştirilip gücü azaltılan bir kurbandır da. Yine de yağlı boya boğa tabloları, çoğunlukla boğaların dayanıklılığını, doğurganlığını ve gücünü simgeler.

Yağlı boya boğa tabloları, modern dünyada da sıklıkla bu anlamlarla ilişkilendirilmiştir ve boğaların ruhlarının, aynı zamanda fiziksel doğurganlığı temsil eden Dünyanın ilkel enerjilerine bağlı olduğu düşünülür. Picasso, Vincent van Gogh, Édouard Manet gibi ünlü ressamlar yağlı boya tablolarında boğa figürlerine yer veren ünlü ressamlardan bazılarıdır.
 
Devamını Gör
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...