DEĞER VERDİĞİNİZ HER ESERİ - OBJEYİ SİMURG SANATEVİ KALİTESİYLE ÇERÇEVELİYORUZ
Medeniyet tarihinin en başından bu güne kadar insanlık maddi, manevi değer verdiği her objeyi bir çerçeve ile belirginleştirmek istemiştir.
erçeveler objenin değerini öne çıkardığı gibi çoğu zaman da objenin değerine değer katar. Bugün teknolojik olarak geldiğimiz noktada estetik değeri çok yüksek, aynı zamanda bütünleştiği eser veya objeyi mukavemeti ile koruyan çerçeveler kullanabiliyoruz. Üstelik bu çerçevelerde kullanım amaçlarına göre farklı ahşap, plastik veya hibrit kaplamalı materyaller ile üretilebiliyor.
Simurg Sanatevi olarak biz de müşterilerimize çerçeve materyali seçiminden başlayarak tüm süreçte rehberlik ediyoruz. Kullanılacak çerçevenin tarzı, paspartu veya olması gereken eklentilere kadar, aklınıza gelecek veya daha da önemlisi aklınıza hiç gelmeyecek tüm teknik detaylarda bilgi veriyoruz. Çerçevenin sağlamlığının yanında estetik değerlerde ve obje - eser ile uyumlu olması gerekir. Bu bağlamda Simurg Sanatevi bünyesinde bulunan yüzlerce çerçeve alternatifi ile sizi mutlu edecek, eser veya objenizin değerine değer katacak doğru çerçeveyi bulmak hiç zor değil.

Sonrasında kendi atölyemizde deneyimli ustalarımız ile çerçevelerinizi hazırlamak bizim işimiz. Atölyemizde kullandığımız teknik donanımlarımızla süratle ve en hassas şekilde çerçevelerinizi hazırlıyoruz. Çerçeveler size özel objeler için üretilecek ise işin özelliklerine göre önce ön bilgilendirmesi ve sonrasında da süreçte gelinen aşamalar sizinle paylaşılıyor. Onayınız dahilinde ilerlenerek, arzu edilen sonuca ulaşılıyor.

 
HANGİ CAM, HANGİ ÇERÇEVEYİ SEÇMELİYİM?

Aslında bu sorunun cevabı düşündüğünüz kadar zor değil; görevli danışman arkadaşlarımızın size soracağı bir kaç detay soruya vereceğiniz yanıtlarla çabucak doğru
seçiminize yönelebilirsiniz. Ondan sonrasında size düşen, zevkinizi yansıtacak tercihi yapmak...


MODERN ÇERÇEVELER
Daha sade tarzlarıyla zarif, ince. Fotoğraftan, çağdaş eserlere kadar çok geniş kullanım yelpazesi ile hemen her ortamda kendine yer bulur.

AHŞAP ÇERÇEVELER
Yüzyıllardır neredeyse insanlık için vazgeçilmez olan. Onlarca rengi ve ve doğal dokularıyla bulundukları ortama hayat katarlar.
Koleksiyonumuzda bulunan yüzlerce çeşit çerçeve arasından size ve mekanınıza uygun olanı bulmak için sizleri mağazalarımıza bekliyoruz!
KULLANDIĞIMIZ CAM ÇEŞİTLERİ

STANDART ÇERÇEVE CAMI

Kullandığımız standart çerçeve camı işin niteliğine göre farklı kalınlıklarda olabilmektedir. Görüntüde dalgalanma gibi deformasyon yaratmaması için yüksek kalitede cam kullanıyoruz. bu camlarda parlama diğer iki ürüne göre daha fazla olmakla beraber temiz berrak bir görüntü sunmaktadır. Ancak UV geçirimi yüksektir.

ANTİ REFLEKTE MAT CAM
Diğer cam tipimiz olan anti reflekte cam standart cama göre çok çok az parlama yapmaktadır. Camın mat yapısı itibariyle çok yakından bakıldığında minimal bir görüş kaybı olmaktadır. Bununla birlikte piyasada fiyat-performans olarak en çok tercih edilen camdır. Çok ince detayı olmayan eserlerde sıklıkla kullanılır.
Derinliği olan kutularda kullanımı tercih edilmez.


MÜZE CAMI
Adeta görünmez bir camdır. Eser tamamen kendi detayları ve renkleriyle gözükür. Gelen ışığın neredeyse tamamını absorbe ettiği için yansıma yok denecek seviyelerdedir. Kristal berraklığında netlik sunar. En önemli özelliği UV ışınlarını büyük oranda kestiği için eseri yıpranma ve renk değişimlerine karşı korur.
En üst seviyede sanat eserlerini 
koruyarak sergilemek için dünyadaki tüm müzelerde ve sanat galerilerinde kullanılan camdır. Kolleksiyonerlerin asla vazgeçmediği, sağladığı görünmez zırh ile eserleri gerçek manada koruyan mükemmel bir üründür. Anti statik oluşu ile toz tutmama özelliğine ve yüksek çizilme direncine sahiptir. Maddi, manevi değeri olan tüm eserler için öncelikle kullanılmasını tavsiye ettiğimiz cam çeşididir.
Mağazalarımızda cam çeşitlerimiz arasındaki farkları görerek kolayca seçim yapabilirsiniz.
KULLANDIĞIMIZ PASPARTU ÇEŞİTLERİ

Paspartu; çerçeve içerisindeki eseri öne çıkartmak, daha da belirginleştirmek için kullanıldığı gibi zaman zaman da esere ağırlık katan bir denge unsuru olarak da kullanılır. Teknik anlamda da eserin cam ile temas etmesine engellemek ve eserin çerçeve içerisinde genleşme hareketlerini kolaylaştırma görevi vardır. Tek kat uygulanabildiği gibi gerekliliği veya zevke göre katlar halinde de kullanılabilir. Paspartu tercihlerinizi hassas kesim makinemiz ile hatasız ve temiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

KAĞIT PASPARTU
En bilinen ve en çok tercih edilen paspartu çeşididir. Ara tonlarıyla beraber çok fazla sayıda renk alternatifi vardır. İşlenmesi nispeten kolaydır.
Verdiği derinlik efekti ile eserin etkisini daha da arttırmada büyük rol oynar. Kombinlenerek de kullanılabilir.


KADİFE PASPARTU
Kadife kaplı paspartudur. Kadifenin getirdiği ağırlık duygusu ile eserlerin etkisini arttırır veya dengeler. Çok çeşitli renklerinin yanısıra dokusuyla da göz alıcı tasarımlar
oluşturulmasını sağlar. Kombinlenerek kullanıldığında da ustasının elinde harikalar yaratabilir.


PLASTİK PASPARTU

Sıklıkla tuvalli eserlerde kullanılan bir paspartudur. Böylece yağlı boya tablo gibi tuvalli eserlerde de istediğimiz denge veya vurgu unsurunu ekleyebiliyoruz.
Özel makinelerimizle yaptığımız kesimler ile kusursuz sonuçlar alıyoruz. Renkler ve uygulama çeşitliliği ile tercih edilen ürünlerden.
Mağazalarımızda paspartu zengin paspartu renk kartelamızı ve çeşitlerimiz arasındaki farkları görerek kolayca seçim yapabilirsiniz.
NELERİ ÇERÇEVELİYORUZ?

TABLO ÇERÇEVELERİ
Tablonun tarzına, renklerine ve tablonun asılacağı mekanın dekoruna göre seçimi yapılır. Tabloyu öne çıkartması en önemli kriterdir.
FOTOĞRAF - RESİM ÇERÇEVELERİ
Genellikle tabloya göre daha sade çerçeve kullanılır ve müşterinin talebine göre cam seçimi yapılır.
DİPLOMA SERTİFİKA ÇERÇEVELERİ
Boyuta göre ve genellik sade modeller seçilir. Belgenin değeri göz önüne alınarak cam seçimi yapılır.

 
KASALI ANI ÇERÇEVELERİ
İçerisine konacak objeye göre ebat belirlenir. Anı objelerinin UV ışınlarından etkilenmemesi için özellikle müze camı tavsiye edilir.
FORMA ÇERÇEVELERİ
Sade ve modern çerçeveler önceliklidir. Mat anti-refle cam sıklıkla tercih edilmekte ama duruma göre müze camı da kullanılmaktadır.
PUZZLE ÇERÇEVELERİ
Puzzle tarzına, renklerine ve asılacağı mekanın dekoruna göre seçimi yapılır. Camsız da kullanılabileceği gibi tozlanmaması için cam kullanımı önerilir.
AYNA ÇERÇEVELERİ
Sıklıkla klasik tarz çerceveler kullanılır. Asılacağı mekanın dekoruna göre seçimi yapılır. Mekana göre özel şekil çıkartılabilir.
TÜRK EL SANATI ÇERÇEVELERİ
Klasiğe yakın ama genellikle eseri öne çıkaracak sade çerçeveler kullanılır. Eserin durumuna göre müze camı önerilmektedir.
KLASİK VARAKLI ÇERÇEVELER
İhtişamlı görünüşleri ile bulundukları ortama hakim olur. Sıklıkla çerçevenin bir dekorasyon öğesi olarak kullanılması istendiğinde ve genellikle ayna, büyük ebatlı tablo gibi eserlerde kullanılır.
Sanat Danışmanınızla Tanışın
Babalar Gününe Özel Kampanya
Babalar Gününe Özel Tüm İndirimlere Ek %5 İndirim İndirim Kodu: BABA5
Alışverişe Başla!
-Gün
-Saat
-Dakika
-Saniye
Yükleniyor...