İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Mevlevi & Semazen

Semazen yağlı boya tablosu ile yaşam alanlarınızı güzelleştirin. El yapımı semazen yağlı boya tablo fiyatları ve çok daha fazlası Simurg Sanatevi’nde!

Semazen Yağlı Boya Tablosu

Tasavvufi bir terim olan sema eylemini gerçekleştiren kişilere semazen denir. Mevlana’dan günümüze miras kalan sema, çeşitli organizasyonlarda en özel şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle dini değerler ile evini ya da iş yerlerini dekore etmek isteyenler için de harika bir tercih olarak dikkat çeker. Çünkü bu şekilde hem dekorasyonlarda dini değerler vurgulanmakta hem de renklerin ve vurgulanmak istenen mesajın uyumlu hale getirilmesi sağlanmaktadır. İşte bunun için pek çok kategoride yağlı boya tablo satışı gerçekleştiren Simurg Sanatevi, semazen yağlı boya tablo seçenekleriyle de karşınızda.

Semazen Yağlı Boya Tablosu

Aktarılan bilgilere göre sema; Hz. Mevlana’nın musiki nağmeleri dinlerken aşka gelip, kendinden geçerek ellerini açarak dönmesi sonucunda ortaya çıkan bir tasavvufi terimdir. Bu şekilde eller havaya açılmakta, bir el yukarıyı bir el aşağıyı göstermektedir. Yani “Hak’tan aldım, halka veriyorum” mesajı vurgulanır. İşte bunu gerçekleştirenler de semazenlerdir. Siz de bu değerli anlamı yaşam ve çalışma alanlarınıza aktarmak isterseniz, semazen yağlı boya tabloları tercih edebilirsiniz. Pek çok farklı model, renk ve boyuta göre hazırlanan tablolar sayesinde dekorasyonlarınız en özel hale bürünecektir. Ayrıca el yapımı semazen yağlı boya tablolar tercih ederek, tabloyu dekorasyonunuzun en önemli parçası haline getirebilirsiniz.

Duvarınıza Uygun Semazen Yağlı Boya Tablo Seçenekleri

Semazen yağlı boya tabloları sayesinde duvarlarınızı dekoratif anlamda en özel hale getirebilirsiniz. Çünkü kategori içerisinde her dekorasyon fikrine, renge ve boyuta uygun tabloları bulabilirsiniz. Bunun yanında size özel dekorasyonlar oluşturmak için harika bir seçenek olan semazen yağlı boya tablo yaptırma fırsatından da yararlanmanız mümkün.
Semazenlerin yer aldığı yağlı boya tablolarını farklı özelliklerdeki tablolar ile uyumlu hale getirebilirsiniz. Gönül kapıları yağlı boya tablosu bunun için harika bir fırsat. Böylece birbirinden özel şekilde tasarlanmış kapı motifleri ile semazen tablolarını kombin yapabilecek, duvarlarınızda eşsiz güzellikleri sergileyebileceksiniz.

Semazen Yağlı Boya Tablo Modelleri ile Estetik Bir Görünüm Elde Edin

Birbirinden farklı semazen yağlı boya tablo modelleri sayesinde eşsiz güzelliklerle duvarlarınızı kombinleyebilecek, bu şekilde misafir ya da müşterileriniz için en kıymetli ortamları oluşturabileceksiniz. Ayrıca semazen yağlı boya tablo fiyatları konusunda Simurg Sanatevi her türlü avantajı sağladığından hem fiyat avantajı elde edebilecek hem de estetik bir görünüm sayesinde baktıkça bir daha bakılacak ortamları tasarlayabileceksiniz.
Semazen yağlı boya tablo denince akla gelen bir diğer yağlı boya tablo seçeneği de gül yağlı boya tablosu olarak bilinmektedir. Çünkü semazen ve gül uyumu, duvarlarınızın estetiğini perçinleyecek, eşsiz tasarımlar oluşturmanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca gül kırmızı renkte olduğundan, semazen yağlı boya tablo onunla uyum içerisinde olabilir. Bunun yanında farklı renkte gül tasarımlarının yapılabildiğini de unutmamalısınız.

Semazen Yağlı Boya Tablo Alırken Göz Önünde Bulundurmanız Gereken Detaylar

Hangi modelde yağlı boya tablosu alırsanız alın, en çok dikkat etmeniz gereken konu boyutu, rengi ve tasarımı ile dekorasyonunuza uyumlu olup olmayacağıdır. Aksi durumda uyumsuz bir dekorasyona sebep olabilir, sonrasında yeni bir yağlı boya tablosu almak zorunda kalabilirsiniz. Bunun için semazen yağlı boya tablo modelleri birbirinden farklı şekilde karşınıza çıkacaktır. Ayrıca semazen yağlı boya tablo yaptırma fırsatınız da bulunuyor. Bu şekilde dekorasyonunuza uygun tablo seçmek için zaman harcamanıza gerek kalmayacak, tam da hayalinizdeki gibi bir yağlı boya tablosu yaptırabileceksiniz.
Yağlı boya tablo yaptırırken ya da satın alırken en fazla dikkat etmeniz gereken konu, tabloların boyutudur. Eğer uygun boyutta bir tablo satın almazsanız, bu durumda dekorasyonunuzda tablonuz çok küçük ya da büyük olacaktır. Bunun önüne geçmek için eğer dikdörtgen planlı bir tablo arayışında iseniz 100x250 cm çerçevesiz ölçü yağlı boya tablosu tercih edilebilir. Böyle bir tercihte bulunduğunuzda tablonuz duvara uyum sağlayacak, büyük ya da küçük gelme sorunu ortadan kalkacaktır.

Evde Tablo Kullanımı ve Dekorasyondaki Önemi

Her model, ölçü ve renkte semazen yağlı boya tablo tercih edilebildiğinden, eliniz oldukça güçlüdür. Yani sınırlı sayıda tablo arasından seçim yapmanıza gerek kalmaz. Ayrıca el yapımı semazen yağlı boya tablolar da bulunduğundan, dilediğiniz ölçü, renk ve tasarımda tabloyu tasarlatabilirsiniz. Misafirleriniz eve geldiğinde ya da siz yorgun bir günün ardından evinize adım attığınızda eşsiz bir görüntü ile karşılaşmak isterseniz, koridor & antre tabloları arasından tercih de yapabilirsiniz. Bu şekilde hayalinize uygun tablolar satın almış olacaksınız.
Siz de Simurg Sanatevi’nin sunduğu ayrıcalıklı semazen yağlı boya tablo seçeneklerinden yararlanmak isterseniz, kategori içerisinden size uygun seçimleri yapabilirsiniz. O halde hemen sen de semazen yağlı boya tablo satın al ve evinin ya da ofisinin dekorasyonuna farklı bir hava kat!

Sıkça Sorulan Sorular

Semazen Yağlı Boya Tablo Seçerken Neye Dikkat Edilir?

Birbirinden farklı boyut ve motifle karşımıza çıkan semazen yağlı boya tablo seçenekleri, yaşam ya da çalışma alanlarınızın havasını bir anda değiştirecek. Ancak her ne kadar eşsiz tablolar olsalar da uygun boyut, renk ve motifte tercih edilmezse, dekorasyonunuzun değerini düşürebilir. Bunun için en önce boyut, motif ve renk unsurlarına dikkat etmelisiniz.

Semazen Yağlı Boya Tabloların Temizliği Nasıl Yapılır?

Semazen yağlı boya tablo fiyatları yüksek olabildiğinden, tabloya zarar gelmesini istemezsiniz. İşte bunun önüne geçmek için yağlı boya tablolarınızı püsküllü toz alma aparatı ile temizlemelisiniz. Tablo verniklendi ise o halde az nemli bir bezle silmek işinizi görebilir.

Semazen Yağlı Boya Tablo Nasıl Çerçevelenir?

Yağlı boya tablosu çerçevelenirken mutlaka tablonun kuruması ve verniklenmesi gerekir. Sonrasında çerçeveleme gerçekleştirilebilir. Ayrıca çerçeveleme esnasında kullanılacak camın ışık geçirmemesi gerekir. Bu durum renklerin solmasına sebep olabilir.

Semazen Yağlı Boya Tablo Nasıl Korunur?

Özenle seçimini yaptığınızda semazen yağlı boya tablonuzu korumak için mutlaka vernikleme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bununla beraber tablo verniklendikten sonra uygun şekilde çerçevelenirse, onu daha etkin şekilde koruyabilirsiniz.

Sanat Danışmanınızla Tanışın
%15 İNDİRİM KODU KAZAN
Son Gezilen Eserler
Yükleniyor...