İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO İLK ALIŞVERİŞİNE ÖZEL %15 İNDİRİM KUPONU: NET15 TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÖZEL AHŞAP KUTU İLE GÜVENLİ KARGO
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme
Halı
Ortadoğu kültüründe önemli bir yere sahip olan halılar, 14. yüzyıldan itibaren Batı Avrupa resimlerinde dekoratif unsurlar olarak kullanılmaya başlandı. O dönemlerde yağlı boya halı tabloları ile resmedilen özellikle İran ve Anadolu halıları, doğu esintilerini ilgi çekici bulan Batı dünyası tarafından büyük bir merak ve beğeniyle karşılandı. On altıncı yüzyıla gelindiğindeyse halılar portre çalışmalarda sıklıkla yüksek sosyal ve ekonomik statünün bir göstergesi olarak arka planda tasvir edildi.

Özellikle Rönesans döneminde resmedilen yağlı boya eserlerde Doğu halılarına sıklıkla yer verilmesi, günümüze çok sayıda yağlı boya halı tabloları ulaşmasını sağladı. Bugün çarpıcı motifleriyle resmedilen halılar, oryantal kültürün önemli bir parçası olarak dikkat çekiyor.
 
Sanat Danışmanınızla Tanışın
%15 İNDİRİM KODU KAZAN
Son Gezilen Eserler
Yükleniyor...