Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Hastane Tabloları

Hastane Tabloları

Hayatımızda hastaneye pek çok farklı sebeple gitmek durumunda kalırız. Çünkü sağlığımızı tehdit eden her türlü olumsuzluğun çözümü, hastanelerdir. Ancak hastane koridorlarında ve odalarında kısa da olsa vakit geçirmek, psikolojimiz üzerinde çok büyük etkiye sahip olur. Bu etkinin olumsuz olmaması adına hastane dekorasyonlarına özen gösterilmeli, ferah ve hijyenik ortamlar oluşturulmalıdır. Ferah ve iç açıcı bir ortamın anahtarı da hiç kuşkusuz ki hastane tabloları olacaktır. İşte bunu konuda yağlı boya tablo seçeneği sunan Simurg Sanatevi, hastanelerde kullanılabilecek tabloları özenle tasarlamaktadır.

Hastaneler İçin Yağlı Boya Tablo Modelleri

Sağlığımızda herhangi bir olumsuzluk olduğunda hemen hastaneye koşarız. Ancak hastanelerin insanlar üzerinde psikolojik olarak olumsuz bir etki bırakmasına da şahidiz. İşte bunu önlemek ve insanların hastane içerisinde kendilerini huzurlu hissetmelerini sağlamak için dekorasyonun doğru planlanması gerekir. Özellikle duvar rengi ve duvarlarda kullanılan tablolar, daha iç açıcı bir ortamın oluşmasına katkı sağlayacaktır. Özellikle modern yağlı boya tablo çeşitleri en çok tercih edilen tablo modelleri arasında geliyor. Çünkü pek çok farklı şekilde tasarlanabiliyor ve boyutları duvarın tasarımına göre özelleştirilebiliyor. Bir diğer önemli avantaj da renk seçeneklerinin fazla olması ve çerçeve ile çok daha özel hale getirilebilmesidir.
Belirli şehirlerin ya da kişilerin resmedildiği ve klasikleşmiş tablolar, hastane duvarlarında çok kıymetli bir yere sahip olacaktır. Bunun için klasik yağlı boya tablo modelleri hastane duvarlarında tercih edilebilir. Boyut, renk, tasarım ve çerçeve seçiminizi de yaparak, tam da hastanenin havasını değiştirecek tablolar satın alabilir, böylece hastalar için çok daha huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Hastane Duvarlarına Uygun Yağlı Boya Tablo Modelleri

Hepimizin hastaneye mutlaka yolu düşmüştür. Sıkıcı, kasvetli ve psikolojiyi olumsuz yönde etkileyen bir yer olduğunu biliriz. Ancak doğru dekorasyon ya da renk seçimi ile sıkıcı ve kasvetli ortam bir anda yerini huzurlu bir ortama bırakabilir. İşte bunun için yağlı boya hastane tabloları tercih edilebilir. Böylece huzurlu bir ortamda tedavi olabilir, tedavi sürecinde kendinizi kötü hissetmeden, evinizde gibi hissedebilirsiniz. Çiçek ve bitki yağlı boya tabloları ise bu konuda oldukça popüler. Çünkü doğallığı vurguladığından insanın kendini huzurlu hissetmesine olanak tanımaktadır. Ayrıca dekorasyonlara uyumlu olduğundan, hastane odalarında ya da koridorlarında çiçek ve bitki içeren yağlı boya tablolarına sıklıkla yer verilmektedir.

Hastane İçin Kullanılan Yağlı Boya Tablolarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Söz konusu hastane olduğundan, her detayın ince elenip sık dokunması gerekir. Bunun için hastanelerde kullanılan yağlı boya tablolarında mutlaka kimyasal madde kullanımından uzak durulmalıdır. Kanserojen, kimyasal ya da solvent mürekkep içermeyen tablolar kullanılarak, hastalık riski ortadan kaldırılmalıdır. Özellikle bazı mürekkeplerin ortama yaydığı koku akciğer kanseri olan hastaları çok ciddi şekilde etkilediğinden, buna ekstra özen gösterilmelidir. Mutlaka insan sağlığını tehdit etmeyecek boyalar ya da materyaller kullanılarak tabloların hazırlanması gerekir.

Hastanede Tablo Kullanımı İçin Öneriler

Hastaların odalarında, koridorda ya da hastanelerin herhangi bir noktasında kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olan yağlı boya tablolar, farklı şekilde tasarlanabilir. Bu nedenle dekorasyonda çok büyük etkiye sahiptir. Aynı zamanda dahiliye, cildiye, onkoloji ya da nöroloji gibi pek çok poliklinikte en doğru tabloların kullanılması gerekir. Örneğin onkoloji polikliniğinde iç açıcı renklerden oluşan, çiçek ve bitki içeren tablolar kullanmak, kanser hastalarının kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacaktır. Çocuk hastalıkları polikliniğinde ise masal veya çizgi film kahramanlarının bulunduğu tablolar son derece doğru bir seçim olacaktır.
Hastanelerde hastaların kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olan tablolar ile doğru dekorasyonlar yapılabilir. Böylece hem dekorasyonlar tamamlanabilir hem de hastalara destek olunabilir. Aynı zamanda Simurg Sanatevi bu konuda her türlü ayrıcalığı size sağladığından, hastane tablo fiyatları konusunda da avantaj elde edebileceksiniz. Siz de hemen en uygun yağlı boya tablolarını tercih edebilir, el yapımı tablolar ile hastane mekanlarına ahenk katabilirsiniz.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Hastane İçin Yağlı Boya Tablo Seçerken Neye Dikkat Edilir?

Hastaların iç huzurları, kendilerini iyi hissetmeleri ve sıkılmamaları için polikliniğe göre tablo seçimi yapılmalıdır. Hastalık türlerine göre renk, desen ya da boyut seçimi, hasta psikolojisi açısından son derece önemlidir.

Hastanede Kullanılan Yağlı Boya Tabloların Temizliği Nasıl Yapılır?

Özellikle hastanelerde çok çabuk enfeksiyon oluşabildiğinden, tabloların kurutulması ve ardından verniklenerek, mutlaka çerçevelenmesi gerekir. Aksi durumda boyalardan enfeksiyon kapılabilir. Üstelik çerçevelenmesi, temizlik açısından da kolaylık sağlayacaktır.

Hastanede Kullanılan Yağlı Boya Tablo Nasıl Korunur?

Yağlı boya tablolarının korunması için en önemli işlem, kurutmak ve ardından verniklemektir. Böylece temizlik esnasında boyalarda kayma olmaz. Buna ek olarak tozlanmasını önlemek için de çerçeveletmek, uzun süre korunmasını sağlayacaktır.

Hastanede Kullanılacak Tablolar Nasıl Çerçevelenir?

Çerçeve, tablonun görünümünde çok büyük etkiye sahiptir. Bu nedenle hastane dekorasyonu ve polikliniğe göre çerçeve seçiminde doğru malzeme ile tasarım tercih edilmelidir. Tabloya derinlik katmak için paspartu kullanımı da yapılabilecek tercihlerden bir tanesidir. Bunun yanında çerçevenin uzun ömürlü olması açısından ahşap çerçeve kullanmak son derece doğru olacaktır. Bu durum sağlık açısından da önemlidir.

Sanat Danışmanınızla Tanışın
Son Gezilen Eserler
Yükleniyor...