Hakkımızda

22 YILI AŞKIN SÜREDİR SANAT SEVER İLE SANATÇININ BULUŞMA NOKTASI: SİMURG SANATEVİ
Sanatın büyülü dünyasında dostluk ve yaratıcılığın gerçek izlerini buluşturan Simurg Sanatevi 2001 yılında idealist iki gencin tutkusuyla sektöre adım attı. Sanatın ve dostluğun bir araya getirdiği iki eski dost, bu özel yapılanmayı hayata geçirdi. Simurg Sanatevi bugün koleksiyonunda bulunan 2000’den fazla gerçek yağlı boya tablo ve modern Hat sanatının eşsiz eserlerini buluşturmanın yanı sıra, özel çerçeveler ve sipariş üzerine üretilen tablolarla da sanatseverlere benzersiz deneyimler sunuyor. Yine Simurg Sanatevi, geleneksel Hat sanatının zarif örneklerine ve usta ressamların nadide koleksiyonluk eserlerine de dönemsel olarak ev sahipliği yapıyor. İbrahim Halil Şahin ve Mustafa Yaşar isimli bu iki gencin ilk edindikleri tecrübe, eserleri klasik sergilerde sunmak olur. Sanatı “insanlar ile sürekli olarak nasıl buluştururuz” düşüncesinden hareketle yola çıkan kurucular, galerileri alışveriş merkezlerine taşıma kararı alırlar. Bu, o güne kadar sanat galerileri kapsamda yapılmış oldukça yenilikçi bir atılımdır. Sanat severlere sanatın daha kolay ulaşması için AVM’lerde yer alma fikri Simurg Sanatevi markasının büyümesini sağlar. Simurg Sanatevi şu an için 7 mağazası ve internet sitesinde, gerçek sanat eserlerini bir araya getirerek çeşiti bol, zengin koleksiyonları sanat severlere sunuyor. Sektörde emin adımlarla ilerlediği bu yolculuğunda Simurg Sanatevi internet sitesi üzerinden oluşturduğu güncel ve indirimli kampanyalarla müşterilerinin güvenli, kolay alışveriş yapmalarına olanak sağlıyor.

NEDEN SİMURG?
Simurg - Zümrüd-ü Anka kuşunun efsanesi, sanatevinin kuruluşunda esin kaynağı olmuştur. Bu öğretici efsaneyi blog sayfamızda okuyabilir ve Simurg kuşları tablo kolleksiyonumuza göz atabilirsiniz.
Simurg Sanatevi adını aldığı efsanedeki gibi başlamış olduğu bu yolculukta değişen koşullar ve bir çok zorluklarla karşılaşsa da yılmadan ve her zaman yaptığı işin kalitesine güvenerek yoluna devam etmektedir.

KONUSUNDA UZMAN KADRO
Simurg Sanatevi, kurulduğu ilk günden beri konusunda uzman kadrolarla çalışmaya büyük özen gösterir. Bu uzmanlık bir ressamın sanatında olacağı gibi hazırlanan eserlerin müşterilere sunumuna, çerçevelenmiş eserlerin yerinizde montajına kadar uzanır. Burada müşteri memnuniyeti bir adım daha öne çıkar. Sanat severin arzu ettiği eserine ulaşması için tüm ekip seferber oluruz.

MAĞAZALAR
Simurg Sanatevi, İstanbul’da bulunan kendine ait 7 ayrı mağazasında eserlerini satışa sunmaktadır. Konusunda uzman sanat danışmanları, müşterilerin şartlarına en uygun, gerçek sanat eserlerine yönelmelerini sağlayarak, herkesin kendi evini ya da iş yerini özgün eserlerle süslemesine yardımcı olmaktadır. Mağazalarımızın açık adres ve konumları için buraya tıklayabilirsiniz.

ÖZGÜNLÜK VE GERÇEKLİK
Özellikle vurgulamak isteriz ki, galerimizde bulunan tüm yağlı boya tablolar gerçek yağlı boya eserleridir ve kesinlikle dijital baskı tablo bulunmamaktadır. Tüm tablolarımız orijinallik sertifikaları ile teslim edilmektedir.

SANAT SEVERİN İSTEDİĞİ HER ŞEY
Simurg Sanatevi, geleneksel sanatın köklerini modern yaratıcılıkla birleştirerek, Sanat severlere özel bir deneyim sunuyor. Mağazalarımızda, Klasik yağlı boya resim sanatının estetik mirasının yanı sıra modern resim ve modern Hat sanatının da en etkileyici örnekleri bulunuyor. Geçmişle geleceğin sanatını harmanlayan bir bakış açısını yansıtıyor. Aynı zamanda, özel çerçevelerle sunulan eserlerimiz ve sipariş üzerine üretilen tablolarımızla da kendimize özgü bir dokunuş katıyoruz. Sizin için en özel eseri yaratmaktan mutluluk duyarız.

VİZYON VE MİSYONUMUZ
Sadece sanat eserlerini sergilemekle kalmayıp, aynı zamanda sanatseverleri ve sanatçıları bir araya getiren etkileşimli etkinliklere de ev sahipliği yapmak istiyoruz. Sanat atölyeleri, sanatçı söyleşileri ve sergi turları ile sanatın yaratıcı dünyasına daha derinlemesine dalma fırsatı sunmak istiyoruz. Simurg Sanatevi, dostluğun ve gerçek sanatın uzun yıllara dayanan birlikteliğinin bir kanıtıdır. Sizleri de sanatın, dostluğun, özgünlüğün ve geçmişle geleceğin izlerini birlikte keşfetmeye davet ediyoruz. Eserlerimizi görmek, göz alıcı özel çerçeveleri incelemek ve belki sipariş üzerine üretilecek hayalinizdeki tabloya kavuşmak için siz de bize katılın. Unutmayın; gerçek sanat, dostluk ve kalite her zaman iz bırakır.
Sanat Danışmanınızla Tanışın
Yükleniyor...