SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Eserin fiyatlandırması nasıl yapılır?

Sanatçının öngörüsü ve eserin niteliği belirleyici etkendir. (orjinalliği, özgünlüğü, konusu, tarzı vb.) Ayrıca ebatı ve çerçeve kalitesi de kısmen fiyatlandırmayı belirleyen etkenlerdendir.

 

Simurg Sanatevi’nde fiyatlar piyasadan farklı mı?

Evet! Simurg Sanatevi bünyesinde yer alan sanatçılar, kendi alanlarında bir marka değeri taşıyan sanatçılardan oluştuğu için fiyatları sanat piyasasında yer alan diğer sanatçılardan farklıdır. Ayrıca Simurg Sanatevi’nin sahip olduğu her eser ıslak imzalı ve sertifikalıdır. Bunun yanında eserlerin oluşum sürecinde kullanılan boyası, tuval bezi, kasnağı ve çerçevesini birinci sınıf malzemelerden temin etmektedir. 

 

Kargolama sistemimiz nedir?

Kargolanacak eserler özenle sarılır ve korunaklı ahşap bir kutuya konularak güvenilir bir kargo firması aracılığı ile adrese teslim edilir.

 

Neden 5(beş) iş günü içinde gönderiyoruz?

Merkez depomuzda bulunmayan eserler farklı lokasyonlarda bulunan Simurg Sanatevi mağazalarından merkez depoya getirilir. Çerçevelenme, kutulama vb. süreçlerin tamamlanması ise maksimum 5(beş) iş günüdür.

 

Yurt dışına kargo var mı, ücreti ne kadar?

Her ülkeye ve paket büyüklüğüne göre kargo firmalarının verdiği fiyatlar sizlerle paylaşılmaktadır. Yurt dışı kargo ücreti alıcıya aittir.

 

Eserlerin montajı ücretli mi?

İstanbul sınırları içerisinde teslim ve montaj 2.000TL üzeri alışverişlerde ücretsizdir. Ayrıca 500TL üzeri alışverişlerin kargo ya da elden teslimi yine ücretsizdir.

 

Portre ya da her türlü eser için özel sipariş verebilir miyim?

Elbette, beğendiğiniz bir eserin ölçü ve görsellerini müşteri hizmetlerimize (musterihizmetleri@simurgsanatevi.com) mail atarak detaylandırabilirsiniz. Müşteri temsilcimiz hangi sanatçısıyla ilerleyeceğimiz bilgilerini sizinle paylaşacaktır.

 

Siparişlerimi nasıl takip ederim?

Siparişleriniz kargoya verildikten 1 gün sonra size gönderilecek takip numarasıyla siparişlerinizi takip edebilirsiniz.

 

Reprodüksiyon ve orjinal yağlı boya tablo arasındaki fark nedir?

Orijinal yağlı boya tablolarda sertifika ve eserin üzerinde ıslak imza bulunması gerekmektedir. Simurg Sanatevi bütün eserlerinde (dekoratif eserler kategorisi hariç) bu güvenceyi taahhüt eder.