120x120 cm Çerçevesiz Ölçü, 140x140 cm Çerçeveli Ölçü

 

Hırçın dalgaların önünde hiç bir dalgalar duramaz. Sabahattin Camcıoğlu' nun manzara eserlerinde bu hırçın dalgaları sık sık görürüz. Tam fırtına öncesi dalgaların sarp kayalıklara vurdukça köpüren andır bunlar. Doğanın bu hırçınlığını tuvale yansıtması insanda doğanın karşısında aciz olduğunu gösterir niteliktedir. Dalgalardaki bu hareketliliği gökyüzündeki bulutlarda da görmekteyiz. Hızlıca kararan bu bulutlar ışığı azaltmakta ve ufuk çizgisindeki güneşin ışıklarını yavaş yavaş kapatmaktadır. Koyu ve birbirine yakın kullanmış olduğu soğuk ara tonlar dramatik etkiyi arttırmaktadır.

₺4.515,00KDV Dahil
₺6.450,00 KDV Dahil

120x120 cm Çerçevesiz Ölçü, 140x140 cm Çerçeveli Ölçü

 

Atalay Köseoğlu kuşları her şekilde karşımıza çıkara nadir sanatçılardan bir tanesidir. Bazen kuşları ötüşürken bazen ise uçarken onun tuvallerinde görmek mümkündür. Sanatçının daha çok modern üslubuyla tuvallerinde gördüğümüz kuşları direk görmek mümkün değildir. İç içe geçmiş olan kuşlar farklı renklerle soyut bir görüntüye bürünmüş ve kendilerini izleyicilere sunmamaktadır. Zamanlar şekiller izleyenlerin zihinlerinde belirmektedir ve keyifli tecrübe yaşatmaktadır. 

₺4.515,00KDV Dahil
₺6.450,00 KDV Dahil

120x120 cm Çerçevesiz Ölçü,140x140 cm Çerçeveli Ölçü

 

Her yıl düzenlenen bir festival olan boğalar ile matadorlar arasındaki mücadeleyi anlatan bu festivalde boğayı yoran matador en son olarak boğayı öldürmesiyle sonlanır. İspanya’nın arenalarında gerçekleşen bu festivale dünya üzerinden birçok izleyici gelir bu pastel renkler içindeki görsel şöleni izlemek için. Atalay Köseoğlu bu resminde matador ile boğa arasındaki en hassas olan sahneyi spatulasıyla tuval üzerinde etkileyici bir şekilde aktarmıştır. Resimde kızgın boğanın öfkesini matadorun kararlığını hissetmek mümkündür. 

₺4.515,00KDV Dahil
₺6.450,00 KDV Dahil

120x120 cm Çerçevesiz Ölçü,140x140 cm Çerçeveli Ölçü

 

Gecenin karanlığını parçalayan bu sokağın ışıkları birçok formu bize görsel bir şölenle sunmaktadır. Perspektifi mükemmel bir şekilde işlenmiş araçların geçtiği bir sokak ışıltılarıyla, acaba yolun sonu nereye çıkıyor sorusunu izleyiciye sordurmaktadır. Sokağın iki yakasında yükselen binalardan farklı renklerdeki ışıkların oluşturmuş olduğu harmoni binaların dış görüntüsü hakkında izleyenlere fikirler vermektedir. Büyük şehirde yaşıyorsanız bu her akşam saatlerinde sokakta görmüş olduğunuz manzaranın nasıl bir sanat eserine dönüştüğünü keşfetmek heyecanlı bir deneyim sunmaktadır.

₺4.515,00KDV Dahil
₺6.450,00 KDV Dahil

120x120 cm Çerçevesiz Ölçü,140x140 cm Çerçeveli Ölçü

 

Etkileyici ve birçok duygu durumunu içinde barındıran derin bakışlar, sanatçının yapmış olduğu portre çalışmalarında figürlerin bakışları hep bu şekildedir. İfadeler derin bir anlam içeren bir ruhsal durumu gösterirken portrenin etrafında bulunan kadınsal formalar içerisinde ele almış olduğu renkler bu içsel dünyanın ne kadar karışık bir yapıda olduğunu gösterir niteliktedir. Bakışlar dikkati üzerine çekmeye çalışırken, dudaklar ise bir şeyler fısıldamak ister gibidir. Acaba tabloya yaklaşsak bir şey duyabilir miyiz? Bence duyabiliriz.

₺4.515,00KDV Dahil
₺6.450,00 KDV Dahil

120x120 cm Çerçevesiz Ölçü,140x140 cm Çerçeveli Ölçü

 

Arılar küçük ama yaptığı iş bakımından doğa için çok önemli bir canlıdır. Bitkilerin yeniden canlanması meyvelerin oluşması için arılar olmazsa olmaz. Bu durum dünya üzerindeki canlıların yaşamını tehlikeye atan bir durumdur. Atalay Köseoğlu’nun yakın perspektifte çalıştığı bu çalışmada arıya bir de bu açıdan bakalım detaylarındaki o doku modern çalışılan bir resimde bile ne kadar etkili olduğunu söylemeye gerek yoktur sanırım. Gökyüzünü yansıtan maviliğin içerisinde tasvir edilen bu küçük canlı gündelik yaşantısında çiçeklerden nektar toplama işinden bir kesit alarak tuval üzerine yansıtılmıştır.

₺4.515,00KDV Dahil
₺6.450,00 KDV Dahil

120x120 cm Çerçevesiz Ölçü,140x140 cm Çerçeveli Ölçü

 

Belli bir şekillerinin olmadığı tuval üzerinde dalgalı renk kümeleri, her baktığınızda farklı anlamları içerisinde barındıran bir renk kompozisyonudur aslında. İnsanlar kavramsal eserleri bir aksesuar olarak iç mekânda tamamlayıcı unsur olarak çok severler aslında aksesuardan çok fazla derinlik ve anlam içerir, sanat eseri denmesinin sebebi de odur. Meraklı gözlerle baktığınızda odağınızı yoğunlaştırdığınızda birçok şeyi size anlatacak öğretecek ve görmenizi sağlayacaktır. Atalay Köseoğlu bu etkiyi yansıtmak için tuval spatulasıyla dans edercesine ahenkli çalışmaktadır. 

₺4.515,00KDV Dahil
₺6.450,00 KDV Dahil

120x120 cm Çerçevesiz Ölçü,140x140 cm Çerçeveli Ölçü

 

Lotus çiçeği imkansız koşullar gibi görünen bir çevrede bataklıkta yetişmektedir. Bu gurum tarih boyunca ona insanlar tarafından birçok anlamlar yüklenmesine neden olmuş ve günümüzde de bu özelliğini devam ettiren bir çiçektir. Kötülüklerin içerisinden (bataklık) çıkan masum saflık olarak değerlendirilen çiçek sanatta her zaman en güzel tasvirleriyle karşımıza çıkmaktadır. Hatta Buda’nın oturuşu da lotus çiçeği gibi olduğu da rivayet edilir. Atalay Köseoğlu suyun maviliği derinliğini, karanlığını (tehlikeleri), lotus çiçeğinin ve yapraklarının bir perspektifle ele alarak saflığa ulaşmanın zorlu yolunu izleyenlere hissettirir nitelikte mükemmel bir kompozisyon yaratmıştır. 

₺4.515,00KDV Dahil
₺6.450,00 KDV Dahil

120x120 cm Çerçevesiz Ölçü,140x140 cm Çerçeveli Ölçü

 

Kuzey Amerika’nın en eski halklarından biri olan Kızılderililer taşınabilir kültür varlıklarındaki motiflerle her zaman günümüz sanat dünyasını ve sanatçıları etkileyen en önemli kültürlerden biridir. Sanatçının bu resminde modern bir üslupla bir Kızılderili portresini kutsal başlığıyla birlikte profilden resmetmiştir. Yanında bulunan dairesel formda olan kötülüğün hane içerisini engelleyen bir tılsımla birlikte tasvir edilmiştir. Anlam bakımından büyük bir uygarlığın yaratmış olduğu sembollerle örülü olan bu eser sadece renkler ve şekillerden ibaret bir görüntü değil derin anlamları içerisinde barındıran bir baş yapıttır. 

₺4.515,00KDV Dahil
₺6.450,00 KDV Dahil

120x120 cm Çerçevesiz Ölçü,140x140 cm Çerçeveli Ölçü

 

Canlı renklerin koyu bir arka plandan kaçarcasına aydınlığa doğru koşması gibi bir ahenk hissettirir bu resim. Atalay Köseoğlu’nun başarısı da bu renkleri ham haliyle kullanmasında saklıdır. Ne kadar soyut olarak çalışsa da bazen figürleri bu renkler ardına gizler bazen ise tuvalden çıkarcasına ortaya çıkartır ve belli eder. Resimde ilk bakışta renklerin harmonisi keyifli bir izlenim sunarken anlamsal olarak İstanbul gibi renkli bir şehrin gece hayatının hareketliliğini yansıtır bir şekildedir. Ya da bizim iç dünyamızın bir yansıması olarak düşünsek yanılmayız sanırım. 

₺4.515,00KDV Dahil
₺6.450,00 KDV Dahil

60x80 cm Çerçevesiz Ölçü, 80x100 cm Çerçeveli Ölçü

 

Maviler içerisinde bir Kız Kulesi daha, İstanbul’un en güzel sembollerinden biri olan Kız Kulesini farklı renkler içerisinde tasvir etmek elbette olmazdı. Biz onu her zaman dalgalı, serin ve koyu mavi boğazın sularında gördük her zaman. Atalay Köseoğlu’nun tasviriyle bu görüntü daha da etkili olarak ele alınmış ve keyifli bir gösteriye dönüşmüştür. Tabi İstanbul’un tarihi yapılarını onsuz düşünemediğimiz güvercinler her zaman bu yapıların en güzel detaylarından biri olmaya devam etmektedir.

₺1.855,00KDV Dahil
₺2.650,00 KDV Dahil

60x80 cm Çerçevesiz Ölçü, 80x100 cm Çerçeveli Ölçü

 

Sabahattin Camcıoğlu’nun alışkın olduğumuz üslubunun içerisinde farklı bir şekilde ele aldığı balıklar çizgisel olmasına karşın üç boyutlu gibilerdir. Hareket algısını hissettiren sanatçı arka plandaki koyu doku ve ışık kontrastının da balıkların hırçınlığını hissettirmektedir. Bu şekilde çizgisel üslupta ele aldığı eserde sanatçı doğadaki yaşam mücadelesinin hem karanlık tarafını hem de soğuk tarafını göstermeye çalışmaktadır. 

₺4.515,00KDV Dahil
₺6.450,00 KDV Dahil

80x160 cm Çerçevesiz Ölçü, 100x180 cm Çerçeveli Ölçü

 

Sümela Manastırı, Trabzon’un Maçka ilçesi Altındere köyü sınırları içerisinde yer alan  Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş en önemli inziva mekanlarından biridir. Yapı tarihi geçmişi ve içerisindeki freskolar açısından çok önemli ve değerli mekanlardan biridir. Sabahattin Camcıoğlu kendi renk paletiyle ele almış olduğu bu yapıyı etkileyici bir şekilde tuvale aktarmıştır. Kayanın içerisinde bir mağara gibi oyulmuş bölüme kademe kademe yapılmış olan yapı topluluğu ince detaylarla işlenmiştir. Kayalıklar koyu renkte resmeden sanatçı sanki yapıların kutsiyetini yansıtan bir arka fon gibi kullanmıştır. 

 

₺6.510,00KDV Dahil
₺9.300,00 KDV Dahil

80x80 cm Çerçevesiz Ölçü, 100x100 cm Çerçeveli Ölçü

 

Dokuların keskinliği, detayların berraklığı. Hüseyin Şehri’nin eserlerine baktığınızda her şeyin dokusunu fotografik olarak görmek insana ayrı bir haz vermektedir. Çiçeklerin yapraklarındaki ışık ve gölge oyunları, vazodaki kabartmasın üzerindeki sırın canlılığı, yandaki keten ip yumaklarının saçaklı dokusu ve altta mavi keten kumaşın sertliği her biri mükemmel bir seyir yaşatmaktadır. Sanatçı her zaman bu detayları farklı versiyonlarla yorumlayarak izleyiciyi sıkılmadan bir seyir yaşatmakta ve ustalığıyla kendine hayran bırakmaktadır.

₺3.535,00KDV Dahil
₺5.050,00 KDV Dahil

60x180 cm Çerçevesiz Ölçü, 80x200 cm Çerçeveli Ölçü

 

''Sema'' lügatte işitmek anlamına gelmektedir. Sembolik olarak da kainatın oluşumunu, insanın dirilişini ve Allah'a olan aşkı ile harekete geçişini kulluğunu idrak edip kamile yönelişini ifade etmektedir. Sema'nın bir diğer anlamı ise, musiki ile kendinden geçip ayakta dönmek ve zikretmektir. Bu kadar derin anlam içeren bu konu Atalay Köseoğlu'nun eseriyle görsel olarak daha da anlamlı hale gelmiştir. Resmin içerinde döner vaziyette olan semazenler soldan sağa doğru mor sarı ve kırmızı renklerle tasvir edilmiştir. Modern tarz kullanan sanatçı spatulayla semazenlerin üzerinde vermiş olduğu gelincik yapraklarıyla var oluşu daha da vurgulamıştır.

₺3.535,00KDV Dahil
₺5.050,00 KDV Dahil

70x130 cm Çerçevesiz Ölçü, 90x150 cm Çerçeveli Ölçü

 

Sanatın merkezi olan Avrupa birçok örneklerini müzelerinde sergilemektedir. Bu eserler her yerden sanatçıları hayran bırakmakta ve bazı sanatçıların ilham kaynakları olmaktadır. Ali Şerifi’nin yapmış olduğu bu eser Avrupa Rokoko dönemi sanat dönemi etkisinde yapılmış bir eserdir. Müzikli bir eğlencenin tam ortasını resmeden sanatçı izleyiciyi bu eğlenceye davet eder gibidir. Renklerin canlılığı resimdeki hareketleri güçlendirirken, mekânın dekorasyonu zevk ve sefa içerinde bir hayatı gösteren en önemli unsurdur. 

₺3.535,00KDV Dahil
₺5.050,00 KDV Dahil

80x160 cm Çerçevesiz Ölçü, 100x180 cm Çerçeveli Ölçü

 

Barok dönemi ışık ve gölgenin en iyi kullanıldığı ve üzerinde çalışıldığı en önemli dönemlerden biridir. Hüseyin Şehri bu dönemin en önemli temsilcisi diyebileceğimiz bir sanatçıdır. Yapmış olduğu natürmortlarda ışık ve gölgenin geçişlerini eserlerinde en iyi şekilde kullanır. Bu natürmortunda dikkatleri resmin ortasına üç tane yanan mumu olan şamdana odaklar. Şamdanın metal işçiliğini en iyi şekilde gösteren sanatçı, parşömenin üzerinde durması edebiyatın aydınlatıcı etkisine, kemanın da müziğe atıfta bulunur niteliktedir. Kompozisyonun etrafında ince işçilikle tasvir edilen çiçekler mumum ışığı ve gölge arasında yumuşak bir geçiş sağlamaktadır.

₺6.510,00KDV Dahil
₺9.300,00 KDV Dahil

100x200 cm Çerçevesiz Ölçü, 120x220 cm Çerçeveli Ölçü

 

İstanbul’u en sıra dışı üslupla ele alan sanatçılardan biri Remzi Taşkıran'dır. Kullandığı renkler olsun, kurmuş olduğu kompozisyon olsun diğer İstanbul ressamlarından çok farklıdır. Bu eserde gün batımı ışığının aydınlatmış olduğu Kız Kulesi ön plandaki kahve tonlarda tasvir edilmiş olan ağaçların ardında ye almaktadır. Ağaçlar kompozisyonun ortasında yer almakta ve güneşin ışıklarının izleyiciye ulaşmasını engellemektedir. Arka da yer alan belli belirsiz açık tonlarda tasvir edilmiş şehir silueti öndeki ağaçların ön kısmındaki koyu gölge ile bir uyum sağlamaktadır. 

₺8.505,00KDV Dahil
₺12.150,00 KDV Dahil

120x180 cm Çerçevesiz Ölçü, 140x200 cm Çerçeveli Ölçü

 

İstanbul gecesiyle gündüzüyle çok renkli bir şehirdir. Atalay Köseoğlu' nun İstanbul'un gece serisinde izleyiciye mükemmel bir renk harmonisi sunmaktadır. Koyu mavi tonların içerisinde yer alan Kız kulesi üzerine vuran sarı ışıkla kendini belli etmektedir. Sanatçının fütursuzca spatulayla uygulamış olduğu renkler karmaşık gibi görünse de bir düzen içerisindedir. Resmin orta kısmında yer alan sarı tonlar (Şehrin Işıkları) dalgalı boğazın serin suları ile gökyüzü arasında yumuşak bir geçiş sağlamaktadır.

₺6.510,00KDV Dahil
₺9.300,00 KDV Dahil

80x160 cm Çerçevesiz Ölçü, 100x180 cm Çerçeveli Ölçü

 

Boğa boynuzları gördüğümüzde Vikingler ve kuzey medeniyetleri akla gelse de Anadolu’da da çağlar boyunca önemli semboller atfedilmiş ve kullanılmıştır. Boğa gücü, verimliliği ve tarımla ilişkilendirilmesinden dolayı yeniden doğuşu simgelemektedir. Sanatçının bu anlamlar doğrultusunda ele alarak yapmış olduğu eserde farklı bir teknik kullanmıştır. Üç boyutlu etki yaratmak için kullanmış olduğu kabartma tekniğiyle sanki gerçeğine bakıyormuşçasına bir etki yaratmıştır. Arka fonunda beyaz ve gri tonları tercih eden sanatçı kafatasının korkutucu etkisini değil, diğer maneviyatını en iyi şekilde yansıtmıştır. 

₺3.535,00KDV Dahil
₺5.050,00 KDV Dahil

80x100 cm Çerçevesiz Ölçü, 100x120 cm Çerçeveli Ölçü

 

Hasat Zamanı, Anadolu da sonbahara doğru geniş düzlüklerin yer aldığı tarlalarda ekinlerin hasadını yapan insanları çok görürüz. Her görüldüğünde vermiş olduğu hissiyat insanı her şekilde derinden etkiler. Sanatçı Sabahattin Camcıoğlu bu etkiyi derinden hissetmiş ve görmüş olduğu bu görüntüyü kendi renkleriyle tuvale yansıtmıştır. Ekinlerin olgunlaştığını gösteren sarı tonları resmin orta bölümünde bir denge sağlayan sanatçı; zemin, sağdaki ağaç ve uzakta yer alan köyde kullandığı yeşil renk bir ahenk yaratmıştır. Sanatçının çok severek kullandığı bulutlu gökyüzü burada da karşımıza çıkmakta resmin genelinde kullanılan sıcak renkleri mavi renk ile dengelemektedir. 

₺3.535,00KDV Dahil
₺5.050,00 KDV Dahil

120x200 cm Çerçevesiz Ölçü, 140x220 cm Çerçeveli Ölçü

 

Sanatçı Atalay Köseoğlu’nun bir diğer serisinden bir örnek, ‘’Uyumlu Takip’’ adlı çalışması. Birçok irili ufaklı balıkların uyumlu bir şekilde soldan sağa doğru ilerlediklerini gördüğümüz bu eserde renklerin uyumlu kullanılması balıkların hareketleriyle birlikte izleyiciyi de bu gidişatı takip etmeye sevk etmektedir. Balıkların alt kısmında yer alan zemini açık kahve tonla resmeden sanatçı soğuk ton olan mavi ile bir denge oluşturmaktadır. Sanatçının en önemli tekniği olan spatula tekniğiyle yapmış olduğu bu eser asıldığı yere akvaryum etkisinin yanında deniz altı yaşantısına duygusal bir yorumla izleyenleri etkilemektedir. 

₺6.510,00KDV Dahil
₺9.300,00 KDV Dahil

120x200 cm Çerçevesiz Ölçü, 140x220 cm Çerçeveli Ölçü

 

Haliç’in Pera bölgesinde yer alan İstanbul’un en tarihi sembollerinden biri olan Galata Kulesi edebiyattan resme birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Farklı bir teknik kullanan Atalay Köseoğlu konularını tuval üzerine yansıtırken yine aynı şekilde farklı bir bakış açısıyla ele almaktadır. Galata kulesini iç içe girift bir şekilde yorumlayan sanatçı İstanbul’un karmaşık şehir dokusuna gönderme yapar niteliktedir.  Arka fondaki kullanmış olduğu kobalt mavisiyle bu sıkışık kompozisyonun ferahlatıcı bir öğesi olmuştur. Gün batımının hemen sonrasını alan sanatçı izleyenleri kullanmış olduğu renklerle derin duygulara davet eder niteliktedir.

₺7.525,00KDV Dahil
₺10.750,00 KDV Dahil

100x140 cm Çerçevesiz Ölçü, 120x160 cm Çerçeveli Ölçü

 

Doğanın uyanışıdır ilkbahar, her yerin renklendiği yeşilin en yeşil ve çiçeklerin en renkli olduğu zamandır. Sanatçı günbatımına doğru bir zaman diliminde resmettiği bu doğa resminde ortancalar ve gelinciklerle zenginleştirmiş, adeta cennetten bir kesit sunmuştur. Ufka doğru bu güzel çiçekler devam etmekte ve gökyüzündeki kızıllıkla bir uyum içerisindedir. Sanatçının renk kullanımındaki başarısı bu tabloda ilk dikkati çeken unsurlardan birisidir. Sanatçı tarafından aralara yerleştirilmiş olan kuşlar uzaktan bir yerlerden gelen kuş cıvıltılarını izleyicilere duyurmaktadır. 

₺3.535,00KDV Dahil
₺5.050,00 KDV Dahil

100x200 cm Çerçevesiz Ölçü, 120x220 cm Çerçeveli Ölçü

 

Modern bir üslupla yapılan bu eserde dikkatlice baktığımızda detaylardaki İstanbul manzarası beliriverir izleyicinin zihninde. Sanatçının gerek gelinciklerinde gerekse semazen serilerinde sıklıkla başvurduğu tekniktir bu. Canlı renlerin özellikle mavi tonun çok kullanıldığı eserde kompozisyon sanatçı tarafından dengeli bir şekilde yerleştirilmiştir. Resmin merkezinde bulunan beyaz ve kırmızı tonlarla resmedilen Kız Kulesi ve yanındaki kayıklar ilk dikkati çeken unsurlardır. Arkada belli belirsiz eski İstanbul silueti resme derinlik katmıştır. Ön planda bulunan Salacak sahilinden kedilerin Kız Kulesine bakması resmin en duygusal detaylarıdır. Sanatçının burada Kız Kulesi’nin manzarasına hiç kimsenin kayıtsız kalamayacağını en duygusal bir şekilde anlatmıştır.

₺6.510,00KDV Dahil
₺9.300,00 KDV Dahil

100x200 cm Çerçevesiz Ölçü, 120x220 cm Çerçeveli Ölçü

 

Güvercin ve lale denildiğinde kime sorarsanız sorun ilk akla gelen dünya üzerinde İstanbul olur. Her ne kadar Lale üretimi bakımından Hollanda akla gelse de Lale ve güvercin dendiğinde İstanbul’un sembolü niteliğini asla kaybetmez. Atalay Köseoğlu' nun en dikkat çekici serilerinden biri olan Güvercinler serisini bazen bir kirazla bazen ise zeytin dalları içerisinde görürseniz hiç şaşırmayın. Eserde güvercinlerle laleler iç içe geçmekte kontür çizgileriyle birbirlerini tamamlamakta ve mükemmel bir uyum içerisinde baştan sona kadar eser üzerinde izleyenleri bir maceraya sürüklemektedir.

₺6.510,00KDV Dahil
₺9.300,00 KDV Dahil

100x200 cm Çerçevesiz Ölçü, 120x220 cm Çerçeveli Ölçü

 

Gerçek adı Büyük Mecidiye Cami olan ama halk arasında Ortaköy cami olan bu eser boğazın incilerinden biridir. Neo Barok üslupla yapılan eser boğazın mavi sularıyla her zaman bir seyir keyfi yaratmıştır. Atalay Köseoğlu da bu seyirden her zaman etkilenen sanatçılardan bir tanesidir. Orta Köyün bu güzel yapısını günün her saatinde kâh insanlarla kâh modern bir yapı olan köprüyle ele alan sanatçı izleyicinin farkındalığını günbegün arttırmaktadır. 

₺6.510,00KDV Dahil
₺9.300,00 KDV Dahil

80x160 cm Çerçevesiz Ölçü, 100x180 cm Çerçeveli Ölçü

 

Doğanın en güzel seslerine hasret kalırız şehir hayatında. Hafta sonu insanlar kendini doğanın kucağına attığında ilk duyduğu sesler kuşların cıvıltısı olur. Atalay Köseoğlu’nun kuşlar üzerinde büyük bir gözleme sahiptir. Bu gözlemin en güzel örneklerini farklı kompozisyonlarla karşımıza sık sık çıkarmaktadır. Tuvalin tam ortasından dümdüz uzanan dal üzerinde kuşların sanki sohbet ediyormuş gibi birbirlerine doğru hareketleri o cıvıltıları ister istemez bize duyurmaktadır.  

₺4.515,00KDV Dahil
₺6.450,00 KDV Dahil

60x140 cm Çerçevesiz Ölçü, 80x160 cm Çerçeveli Ölçü


Doğa her sanatçının en büyük ilham kaynaklarından biri olmuştur ve sanatçılar kendi üslupları doğrultusunda bazen gerçekçi bir şekilde bazen ise gördüğünü duygularıyla yorumlayarak tuvale aktarmıştır. İlhan Kılınç gördüğünü duygularıyla yoğurarak yapmış olduğu bu manzara resminde gördüğünü resmetmemiş onu yorumlayarak tuvale aktarmıştır. Resmin merkezine yerleştirmiş olduğu iki tane ağaç kompozisyonun direkleri gibidir. Aydınlık ve karanlığın birbirinden ayıran sınır gibidir. Kompozisyonun geri kalanında bitkilerde kullanılan canlı renkler resimde resmin sağ tarafına yerleştirmiş olduğu akarsuyun açık mavi ton resmin geri kalan bölümlerle mükemmel bir uyum sağlamıştır. 

₺5.530,00KDV Dahil
₺7.900,00 KDV Dahil

60x80 cm Çerçevesiz Ölçü, 80x100 cm Çerçeveli Ölçü

 

Cennet kapısının çiçeği olan beyaz güller masumiyetin, saflığın ve gizliliğin sembolüdür. Seramik kahve tonlarında sırlı bir vazo içerisinde yer alan beyaz güller o kadar detaylı resmedilmiştir ki her bakıldığında sanki resimden fırlayacakmış gibi görünmektedir. Güllerin büyüsünü dağıtmayan düz gri bir arka fon kullanmayı tercih eden sanatçı, realist bir teknikle resmettiği bu eserde güllerin beyaz tonlarını seçmiş olduğu yumuşak tonlar, dramatik etkiyi arttırmakta ve keyifli bir seyir sunmaktadır. 

₺3.535,00KDV Dahil
₺5.050,00 KDV Dahil

120x120 cm Çerçevesiz Ölçü, 140x140 cm Çerçeveli Ölçü

 

  


Her zaman kol kanat geren yemeyip yediren, giymeyip giydiren anneler, hiçbir zaman hakkınız ödenemez. Bir uçurumun kenarında üçgen kompozisyonun en tepe noktasını oluşturan anne kucağında tutmuş olduğu küçük çocuğu ve diğer oturan iki çocuğunu kanatlarının altında dingin bir şekilde durmaktadır. Sanatçı ifadeleri o kadar etkili yansıtmıştır ki resimdeki o ağırlığı hissetmemek mümkün değildir. Anne bir dağ gibi durmakta doğanın renklerine yakın kıyafetinin tonlarıyla doğa ile bütünleşmiş gibidir. Sanatçı mavi ve tonlarını kullandığı gökyüzü ile figürleri vurgulamıştır. 

₺8.505,00KDV Dahil
₺12.150,00 KDV Dahil

120x180 cm Çerçevesiz Ölçü, 140x200 cm Çerçeveli Ölçü

 

Renklerle dans eden bir sanatçı sorulduğunda Atalay Köseoğlu ilk akla gelen sanatçıdır. Çünkü eserlerinde renkleri kutusundan çıktığı gibi kullanan sanatçı tuvallerinde bir kalın bir tabaka olacak şekilde kullanır. Tuvallerinden bir illüzyon yaratan sanatçı renklerin yukarıdan aşağıya kayıyormuş gibi bir devinim yakalamaktadır. Bu açıdan bakıldığında sıcak ve soğuk renlerin bu uyumu ve hareketi bir şehri veya bir yağmurlu havadaki kaosu yansıtır niteliktedir.

₺6.510,00KDV Dahil
₺9.300,00 KDV Dahil

70x100 cm Çerçevesiz Ölçü, 90x120 cm Çerçeveli Ölçü

 

Zarafetin ince ince işlenmesi. Nasıl ki bir halı ilmek ilmek işleniyorsa bir sanatçının da fırçasıyla boyaları iz bırakmadan uygulaması da aynı emeği gösterir. Bir oda içerisinde yere uzanmış meraklı gözlerle kitapta ilgi çekici bir şeyler okuyor. Üzerindeki ve teni sanatçı tarafından o kadar pürüzsüz işlenmiş ki üç boyutlu gibi durmaktadır. İran halısını ve arka plandaki detayları daha soluk bırakan sanatçı kadın figürünün zarafeti ön plana çıkarırken kitaplarla bilgeliğin önemini vurgulamaktadır.

₺6.510,00KDV Dahil
₺9.300,00 KDV Dahil

100x200 cm Çerçevesiz Ölçü, 120x220 cm Çerçeveli Ölçü

 

İnsanlar uzak egzotik diyarları her zaman merak etmiş ve oradan getirilen her şeyle yakından ilgilenmişlerdir. Derin karışık yapısı ve insanların daha önce karşılaşmadığı renkli hayvan türleri ne sahip olma tutkusu günümüzde de hala devam etmektedir. Atalay Köseoğlu’nun bu eserinde Tropikal ormanlara ve oradaki kuş türlerine olan ilgisini, bilgisini farklı bir yorumla izleyici karşısına çıkarmaktadır. Canlı renklerin birlikte kullanımı karışık bir etki yaratırken aslında figürlerin ne kadar düzenli olduğunu izleyici baktıkça görmektedir. Bu durum izleyenin egzotik dünyaya ilgisini daha da arttırmaktadır.

₺6.510,00KDV Dahil
₺9.300,00 KDV Dahil

100x200 cm Çerçevesiz Ölçü, 120x220 cm Çerçeveli Ölçü

 

Bir resme baktığınızda yağmurun sesini duyar mısınız? Atalay Köseoğlu’nun resmi ise evet kesinlikle duyarsınız. Kullanmış olduğu koyu tonların içerisinde tasvir ettiği şemsiyeler ve iç kısımda belli belirsiz yer alan yağmurdan kaçmaya çalışan figürlerin koşuşturması her birini hissetmek yaşamak mümkün. İnsanın içini açan yağmurun serinliğini de beraberinde getiriyor ve üslupla da birleşince resme izleyicileri dahil edip mükemmel bir deneyim yaşatıyor. Atalay Köseoğlu işte böyle bir ressam her yaptığı eser sadece duvarı süsleyen bir eşya değil farklı diyarlara açılan bir pencere gibidir. 

₺6.510,00KDV Dahil
₺9.300,00 KDV Dahil

90x180 cm Çerçevesiz Ölçü, 110x200 cm Çerçeveli Ölçü

 

Serin yaz gecelerinde ege denizi kıyılarındaki marinalarda görülen en etkileyici manzaralar arasında ilk akla yelkenliler gelir. Her birinin renkli ışıkları yakamozlarla karışıp gecenin karanlığında bir ışık oyunları yaratır. Atalay Köseoğlu bu kendi üslubuyla bu karanlığın içindeki renk ve ışık harmonisini tuvalde her zaman seyredilebileceğini göstermektedir. Tuvalin yarısını kaplayan canlı renklerin yoğun kullanıldığı sıra sıra yerleştirilmiş yelkenliler ışıklarının denizin üzerine belli belirsiz yansımasıyla oluşturulmuş diğer yarısı ile bir uyum içerisindedir ve tıpkı yaz akşamındaki o seyri yaşatmaktadır.

₺4.515,00KDV Dahil
₺6.450,00 KDV Dahil

160x200 cm Çerçevesiz Ölçü, 180x220 cm Çerçeveli Ölçü

 

Osmanlı Devletinin Kaptan’ı Deryası olan Piri Reis 1513 yılında çizmiş olduğu Dünya haritası zamanında o kadar ilgi görmemiştir. Topkapı saray koleksiyonunun tasnifi sırasında ortaya çıkan harita bir sansasyon etkisi yaratmış ve bilim dünyasında yerini almıştır. Çizimlerindeki ayrıntı ve kullanılan renkleriyle birçok sanatçıyı etkilemiş ve ilham kaynağı olmuştur. Atalay Köseoğlu haritanın çiziminden etkilenerek oluşturmuş olduğu bu eser o döneme insanı yaşatır niteliktedir. Detayları daha canlı hale getirmek için kullandığı altın yaldızlı boya ile eserin ağırlığını ve değerini arttırmıştır. 

₺8.505,00KDV Dahil
₺12.150,00 KDV Dahil

50x70 cm Çerçevesiz Ölçü, 70x90 cm Çerçeveli Ölçü

 

Akarsuyun önünde doğada hiçbir şey duramaz. Doğayı şekillendiren güçlerin başında su gelmektedir. Resmin ana merkezinden küçük bir şelaleden akan akarsuyun ne kadar güçlü olduğunu şelaledeki akış hızından, aşındırmış olduğu iki yamacın kenarlarından görmek mümkündür. İnsanlar da bir yerlere ulaşmak için akarsuların üzerlerine köprüler yapmışlardır. Taştan yapılan köprü zamanın hafızasını üzerine taşıyan çok güzel bir anıt gibidir. Eski olduğunu üzerindeki bitkilerden ve aşınmış taşlarında görmek mümkündür. Sanatçının köprünün iki yakasına yoğun ağaçları yapması sanki odağımızı suyun köprünün üzerine çekmemizi ve doğanın yıkıcı etkisini görmemizi ister gibidir.

₺2.765,00KDV Dahil
₺3.950,00 KDV Dahil

75x90 cm Çerçevesiz Ölçü, 95x110 cm Çerçeveli Ölçü

 

Kültürümüzde en önemli yere sahip olan at, hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olmuştur. Tarihte ulaşımda savaşlarda en önemli araç olarak kullanılmış, günümüzde de at yarışlarında heyecanla izlenmektedir. Sanatçının renk paletini burada da görüyoruz, koyu bir arka plandan fırlarcasına üzerlerinde binicisiyle birlikte tasvir edilen atlar yorulmuş gibilerdir. Muhtemelen bir yarışı gösteren resimde figürlerin birbirlerine tutumlarından anlaşılmaktadır. Figürler ve hareket üzerinde usta olan sanatçı az renk ile bu kadar güçlü bir anlatımla resimdeki mücadele ve coşkuyu izleyiciye de yaşatmaktadır.

₺5.530,00KDV Dahil
₺7.900,00 KDV Dahil

60x120 cm Çerçevesiz Ölçü

 

Görüntünün ötesinde sisler arasında kalmış siluetler insanda her zaman derin anlamlar bırakır. Yok olmuş medeniyetler asla yok olmazlar aslında ardında bilgi birikimi bırakırlar, bu bilgi birikimi onları yaşatır ve daha sonraki medeniyetlerin oluşumunda büyük etkisi olur. Bu bilgilere asla kolay ulaşılmaz, çaba gerektirir, resimde de sanatçı uygarlığın geliştiği Mezopotamya bölgesindeki kültürlerin kalıntılarını eserde işlerken buna her zaman işaret etmektedir. Bilgi ve sanatı büyük bir uğraştan sonra görebilir, ulaşabilir ve sahip olabilirsin.

₺2.485,00KDV Dahil
₺3.550,00 KDV Dahil