80x100 cm Çerçeve Dahil Ölçü
Ortanca çiçeğinin içten bir şekilde özür dilemeyi temsil ettiğini biliyor muydunuz? Sanatçının eserlerinde çok da alışkın olmadığımız bu karanlık tema bu özrün matemi olabilir mi? Peki ya çiçeklerin boynunun büküklüğü, eserdeki buruk ifadeyi daha da güçlendirerek derin bir pişmanlığı ortaya koymuyor mu?
Detayları yansıtmaktaki ustalığı ile hayranlık uyandıran sanatçımız; ışık ve gölge kullanımındaki becerisi, sahip olduğu muhteşem gözlem yeteneği ile muazzam bir gerçeklik algısı oluşturarak izleyiciyi eserin içine çeker. Eserlerindeki canlılık her zaman bir yağlı boya tabloya mı yoksa fotoğrafa mı baktığınızı sorgulatır. Natürmortların ve mevsimlerin ressamı olarak anılan sanatçımızın üslubu barok dönemin izlerini taşır.
Yapım Yılı : 2019 %100 el yapımıdır.
37757
₺2.450,00
₺3.500,00

90x180 cm Çerçevesiz Ölçü, 110x200 cm Çerçeveli Ölçü

Gelincik tarlalarının günün belli saatlerinde farklı farklı görüntüleri oluşmaktadır. Sabahın erken Saatlerinde ve akşam saatlerinde renkler daha da canlı görünmeye başlar. İşte bu anlar her sanatçının sanatına yansıtmak için tercih ettiği görüntülerdir. Çünkü bu değerli çiçeği daha da etkili bir şekilde tasvir etme imkânı sunar. Baharın başladığı şu günlerde doğanın çiçeklendiği şu günlerde insanın en çok ihtiyaç duyduğu manzarayı sanatçı Atalay Köseoğlu kendine has tasviriyle bu eserde ortaya çıkarıyor. Detaylardan kaçınmadan rengi, canlı ve duygusal bir gün batımı olarak. 

37772
₺5.530,00
₺7.900,00
50x150 cm Çerçevesiz Ölçü,70x170 cm Çerçeveli Ölçü
50015
₺2.765,00
₺3.950,00
120x180 cm Çerçevesiz Ölçü,140x200 cm Çerçeveli Ölçü
36455
₺7.525,00
₺10.750,00
110x200 cm Çerçeve Dahil Ölçü
601107
₺5.530,00
₺7.900,00
1

Ortanca Yağlı Boya Tabloları


Ortanca çiçeği, bir süs bitkisidir. Ortancalar farklı renklerde olup, bu hoş görüntüsüyle doğayla uyumunu hemen yakalarlar. Şekliyle oldukça gösterişli ve güçlü bir çiçektir. Ve insanın dokunmadan geçmek istemeyeceği güzelliktedirler. Renkli süs bitkisi olan ortancalar, evlerde balkonların ve bahçelerde çiçeklerin arasında vazgeçilmez bir çiçek olmuştur. Her çiçek görsel olarak güzeldir. Fakat ortanca çiçeği şeklinin yuvarlaklığı ve iriliği ile diğer bitkiler arasından sıyrılmıştır. Mavi, pembe, lila, mor, beyaz ve sarı renklerde olan ortancalar renkli dünyanın en güzel örnekleridir. Ortancaların iri oluşları diğer bitkilere göre daha güçlü olduklarının göstergesidir. Sık sık olan yaprakları ortancaları romantik bir havaya sokmuştur. Ortancalar bu eşsiz güzellikleri ile yağlı boya tablolarında vazgeçilmez konuları arasında yerlerini almışlardır. Öyle ki ortacalar yağlı boya tablolara doğayla birlikte olan uyumlarıyla birlikte müthiş bir etki bırakmışlardır. Onların iri ve renkli duruşları tablolara oldukça yakışmıştır. Ortanca yağlı boya tabloları her zaman müşterilerimiz tarafından tercih edilen tablolar arasında yer almıştır.


Ortanca Yağlı Boya Tabloları ve Sanatçılarımız


Ortanca yağlı boya tabloları, çiçek tablolarının bir parçasıdır. Ortanca çiçeği tabloları daha çok Atalay Köseoğlu ve Hüseyin Şehri’nin eserlerinden oluşmaktadır. Hüseyin Şehri, daha çok ortanca yağlı boya tablolarını natürmort yağlı boya tablo çizgisinde gerçekleştirmektedir. Atalay Köseoğlu ise kendisine has üslubuyla ortancaları, kuşları, yeşili ve maviyi tuvallerine ekleyerek ortanca yağlı boya tablolarını oluşturmaktadır. Atalay Köseoğlu, tablolarını hikaye biçiminde kompozisyon şeklinde ortaya çıkarmaktadır. Bu özelliği diğer tüm yağlı boya tablo kategorilerinde geçerli olmuştur. Çizgisini hiç bozmayan sanatçı, ortanca tablolarını da bu doğrultuda sergilemiştir. Doğanın içerisindeki yaşamı en güzel haliyle eserlerine yansıtan sanatçılar, çiçek ve bitki yağlı boya tabloları ile doğanın bütünlüğüne güzellik eklemişlerdir. Yaşam alanlarınıza adeta yazı ve baharı getirecek cinste olan yağlı boya ortanca tablolarını konseptinize dahil ederken hiç zorlanmayacaksınız.Ortanca çiçeği yağlı boya tablo fiyatları, eserlerin ölçülerine göre değişkenlik göstermektedir. Sanatçılarımızın ele almış oldukları tablolarda çizim tekniklerinin farklılığı ise bu değişikliği etkileyen diğer unsurlar olmuştur.