Eve Dönüş | Yağlı Boya Tablo (602283)

İndirim Oranı : %30 İndirim

  Doğadan almış olduğu en güzel renkleri bir araya getiren ressamın manzara resimlerindeki bu başarısı renkleri mükemmel kullanmasından geliyor. Gün batımında ufuk görsel bir şölene ev sahipliği yapıyor ve güneş kızılın en güzel tonları ile buluşurken, gökyüzündeki renklerin çeşitliliği hayranlık uyandırıyor. Eserin merkezinde koyunlar ve çoban eve dönmek için yola koyulduğunu görüyoruz, tüm bu detayları bir arada taşıyan bu resim ustaca kullanılan teknik ile birlikte sanatçının imza eserlerinden biri olmaya adaydır.

  Klasik üslubu ile lekesel çalışmalara imza atan ressamımızın eserlerini renklerin ve ışığın ustaca kullanımı sayesinde bir bakışta tanıyabilirsiniz. İlhamını doğadan alan ressamımızın eserlerinde duyguların tuvale aktarılış biçimi izleyicide umut uyandıran cinstendir ve bir bahar sabahı güzel bir tepeden manzarayı seyrediyormuş hissine kapılırsınız, bu sebeptendir ki sanatçımız bahar ressamı olarak da anılır.

Ölçü : 40x60 cm Çerçeve Dahil Ölçü Yapım Yılı : 2019 %100 el yapımıdır.

İLHAN KILINÇ

1964 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı ilde tamamladıktan sonra, 1975 yılında Adana’ya yerleşip babasının isteği üzerine resim dersleri almaya başladı.1980 yılında Adana Sakıp Sabancı Kültür Merkezi’nde ilk resim sergisini açtı. Adana’dan İstanbul'a gelerek resim çalışmalarını çeşitli atölyelerde sürdürdü. 1985-1991 yılları arasında Ressam Rıza Kerimi ile birlikte çalıştı. 1998 yılında Kadıköy Gençlik Kitap Evi’nde ikinci kişisel resim sergisini açtı. 2000 yılında Marmaris Tatil Köyü’nde 3. resim sergisini açtı. Geçen yıllar içinde, çeşitli koleksiyonlar ve müzayedelerde sanat çalışmaları yer almıştır.

Diğer eserlerini görmek için tıklayınız.>>