SPECIAL 15% DISCOUNT COUPON FOR YOUR FIRST SHOPPING: NET15 SAFE SHIPPING WITH SPECIAL WOODEN BOX TO ANYWHERE IN TURKEY SPECIAL 15% DISCOUNT COUPON FOR YOUR FIRST SHOPPING: NET15 SAFE SHIPPING WITH SPECIAL WOODEN BOX TO ANYWHERE IN TURKEY SPECIAL 15% DISCOUNT COUPON FOR YOUR FIRST SHOPPING: NET15 SAFE SHIPPING WITH SPECIAL WOODEN BOX TO ANYWHERE IN TURKEY SPECIAL 15% DISCOUNT COUPON FOR YOUR FIRST SHOPPING: NET15 SAFE SHIPPING WITH SPECIAL WOODEN BOX TO ANYWHERE IN TURKEY
Loading...
Sub Categories
Attributes
Price Ranges
-
Listing

Rose

Gül
Sanatta, edebiyatta ve kültürde güller, uzun zamandır özellikle romantizmin sembolü olarak görülüyor. İnsanların "çiçeklerin kraliçesi" olarak da bilinen gülleri romantizmle eşleştirmeleri kökleri Kleopatra’ya kadar uzanan bir geçmişe dayanıyor. Güzellikleri ve sembolik anlamları ile birçok hikayenin ayrılmaz parçası haline gelen güller resim sanatında da yağlı boya gül tabloları ile hayat buluyor.

Sandro Botticelli’nden Annie French’e kadar birçok ressamın yağlı boya tablolarında öne çıkan gül figürlerinin, özellikle masumiyetin ve güzelliğin sembolü olarak resmedildiğini düşünürsek yağlı boya gül tablolarının çoğunlukla olumlu duygularla eşleştirildiğini söyleyebiliriz. Sevgi, mutluluk, şefkat gibi hisleri uyandıran yağlı boya gül tabloları özellikle evinizin duvarları için çok uygun.
 
Sanat Danışmanınızla Tanışın
Special Campaign for First Purchase!
Son Gezilen Eserler
Loading...