Lotus | Oil paintings
Lotus | Yağlı Boya Tablo
Lotus | Yağlı Boya Tablo
Lotus | Yağlı Boya Tablo
Lotus | Yağlı Boya Tablo
Lotus | Yağlı Boya Tablo
Lotus | Yağlı Boya Tablo
Lotus | Yağlı Boya Tablo
Lotus | Yağlı Boya Tablo

Lotus | Oil paintings (42559)

Discount Rate : %25 Discount
Price : $963.85
Discounted : $722.88
Vat included : $722.88

100x100 cm Without Frame Size
Haziran ve mayıs aylarında çiçek açan ve gerek zarafetleri gerekse renkleriyle tüm dikkatleri üzerlerine çeken gelincikler, yapraklarının sadeliğindeki muazzam güzellik sayesinde birçok ünlü ressamın tablosuna da konu olmayı başarmıştır. Doğanın en nadide parçalarından biri olan gelincikler her ne kadar kırmızı renkleriyle tanınıyor olsalar da doğada farklı renklerde bulunmaları mümkündür. Ancak kırmızı rengin doğayla oluşturduğu kontrast, çoğunlukla kırmızı gelinciklerin ön plana çıkmasına neden olmuştur.
Özellikle doğada gördüklerini resmetmesiyle bilinen Vincent Van Gogh’un yağlı boya gelincik tabloları son derece dikkat çekicidir. Ünlü ressam 1886 ve 1890 yılları arasında gelincik çiçeklerini içeren tam yedi farklı tablo tamamlamıştır. Son derece meşhur olan yağlı boya gelincik tablolarından bir diğeri de ünlü ressam Claude Monet’in 1873 yılında resmettiği “Gelincik Tarlası” resmidir. Bir diğer ünlü ressam Gustav Klimt de gelinciklerin eşsiz güzellikleri karşısında kayıtsız kalamamış ve 1907 yılında çağdaşlarından farklı olarak kendi geleneksel gerçekçi teknikleriyle ünlü gelincik tarlası tablosunu resmetmiştir.
Müthiş güzelliklerinin aksine gelincikler kan kırmızısı renkleriyle genellikle hayatını kaybeden kişileri anmak için kullanılmıştır. Tüm dünyanın kaderini etkileyen Birinci Dünya Savaşının da en önemli sembollerinden olan bu narin çiçekler hakkında yaygın olan bir inanış, eğer bir bölgede çok fazla asker ölürse o kadar çok gelincik açacağı yönündedir.
Buna rağmen gelinciklerin sanattaki yansıması, tamamen doğanın güzelliğinin ve gerçekliğinin öne çıkarılmasından ibarettir. Bu yönüyle özellikle gelincik tarlalarının resmedildiği eserler ortama son derece keyifli bir hava katmaktadır.
 Production Year : 2021 %100 handmade.

2 ve ÜZERİ YAĞLI BOYA TABLO ALANA EKSTRA %10 İNDİRİM
Your painting is sent as standard, with the frame on it. If you wish to make a different selection from the following frames, you can change the frame as free of charge by writing your preferred frame in the order completion page's note section.
*Aged Gold and Aged Silver frames enlarge the size of the painting by 20 cm.
*Aged Black frame enlarges the size of the painting by 16 cm.
(For example; If aged gold or silver frame is added to a 70x100 cm painting, the size will become 90x120 cm and if the aged black frame is added, it will be 86x116 cm.)
*Frames with cases enlarge the size of the painting by 2 cm.
(For example, if a frame with case added 70x100 cm painting, the sizes will become 72x102cm.)
Orientation
Square
Decoration
Modern Country Rustic
Frame
Standart Plastic
Color
Blue Green Purple
Size
100x100 cm
Similar Items