FREE SHIPPING FOR ROLL (UNSTRETCHED) SHIPMENTS FREE SHIPPING FOR ROLL (UNSTRETCHED) SHIPMENTS FREE SHIPPING FOR ROLL (UNSTRETCHED) SHIPMENTS FREE SHIPPING FOR ROLL (UNSTRETCHED) SHIPMENTS
Loading...
Sub Categories
Attributes
Price Ranges
-
Listing
Kedi
Bazen doğurganlığın ve şehvetin, bazen gücün ve dostluğun, bazense ihanet ve kötülüğün simgesi olarak resmedilen kediler, tarihin başından beri sayısız sanatçıya ilham oldu. Kedilerin arkadaşlıklarına, duruşlarına ve avlanma yeteneklerine hayranlık duyan Mısırlılar, kedileri kutsal olarak kabul ettiler ve sanatlarının her yerinde onlara yer verdiler. Bosch, Dürer, Ghirlandaio, DaVinci gibi birçok Rönesans sanatçısı, evcilliğin, doğurganlığın, ihanetin ve hatta kötülüğün sembolü olarak kediyi içeren birçok yağlı boya kedi tablosu resmetti ve böylece yağlı boya kedi tabloları modern sanatta da yerini buldu.

Antik Mısır dönemindeki oymalarda karşımıza çıkan kedi tasvirleri, Rönesans döneminde resmedilen ve ünlü ressamların imzasını taşıyan yağlı boya kedi tabloları, kedilerin sanatın ayrılmaz bir parçası olduğunu gösterir nitelikte.
 
Devamını Gör
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Loading...