SİMURG ATÖLYE

Tecrübe ve Kalitenin Profesyonelce Buluştuğu Yer

Atölye İletişim Bilgileri İçin Tıklayınız.


 • Simurg'un Farkı

  Ahşap binlerce yıldır insanın vazgeçemediği bir materyal; bu materyalin sanata dönüşmesi de vazgeçilmezdi tabi ki. Profesyonel ekibimiz ve kaliteli işçiliğimiz ile birçok tablo ve eser atölyemizde hayat buluyor.

 • Çerçevede Malzemenin Önemi

  Eğer kusursuzluk, sağlamlık ve doğallık sizin hayat kaliteniz ise, çerçevede aynı nitelikler "ahşap" malzemeler için söylenebilir. Ancak genel itibariyle çerçeve asarken böyle bir tek malzeme kuralı yoktur.

 • Çerçevede Rengin Önemi

  Çerçevenin rengi kullanılacak yere göre değer kazanır. Hayatın birebir kopyası dediğimiz resimlerin hikayelerini çevreleyen çerçeve rengi resim için çok önemlidir. Klasik tarzda bir eser için tercih edilecek çerçeve şüphesiz ki "gold" veya "bronz" renkli çerçevelerdir.

 • Çerçevede Modelin Önemi

  Eserlerin veya fotoğrafların neyi resmettiğine bağlı olarak çerçeve stilini daha iyi tayin edebiliriz. Örneğin; bir çok detayı içinde barındıran "şehir" resminde çerçevenin stili "modern" ve "detaysız" tercih edebilir. Daha komplike eserlerde ise çerçevenin stili esere göre değerlendirilmelidir.

 • Çerçeve Masa

  Çerçeve masa, farklı detaylarıyla estetik değerler göz önünde tutularak el işçiliği ile hayat bulan ahşap çerçeve masa, perdelik, tv kenarları gibi alternatif kullanım alanları ile hayal gücünüze ışık tutacak tasarımlar biçiminde kullanabilirsiniz.

 • Varaklı Ayna

  Günlük yaşamımızın her anında kullandığımız aynalarla dış görünümümüzü tasarlarken de farklı dizayn ve modelleri ile de ruhumuzun estetik yönünü ortaya çıkarırken de adeta duvarlarımızın ve dekorasyonumuzun da estetik yönünü keşfetmiş oluruz. Böylelikle farklı konseptler yaratarak yaşam alanımıza estetik değerler sunmuş oluyoruz.