YAĞLI BOYA İSTİKLAL CADDESİ TABLOLARI

YAĞLI BOYA İSTİKLAL CADDESİ TABLOLARI

Yağlı Boya İstiklal Caddesi Tabloları

Orta Çağdan kalma Ceneviz mahallelerini dünyaca ünlü Taksim Meydanı'na bağlayan İstiklal Caddesi, bugün İstanbul’un en ünlü cazibe merkezlerinden biri. Geçmişte Grande Rue de Pera ismiyle anılan İstiklal Caddesi’nde uzanan nostaljik tramvay yolunu ya da bu tramvay yolunun öne çıktığı yağlı boya İstiklal Caddesi tablolarını bilmeyen yoktur. Geçmişin muazzam izlerini taşıyan bu güzel cadde, bugün en önemli kutlamalardan, yürüyüşlere kadar birçok tarihi ana tanıklık etmeye devam eder.

İstanbul’u ziyaret eden birçok insan İstiklal Caddesini gezilecek yerler arasında ilk sıralarda görür. Hareketli atmosferi, alışveriş yapılabilecek mağazaları, kafeleri ve restoranları, ibadethaneleri ve tarihi yapılarıyla cadde, adeta yaşayan bir organizmadır. Hayatın son derece hızlı aktığı bu yaşanmışlık, yağlı boya istiklal caddesi tabloları ile hayat bulur.

Geçmişten Günümüze İstiklal Caddesinin Tarihi

Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilen cadde, 19. yüzyılın başlarında Türkiye Cumhuriyeti tarafından yeniden adlandırılana kadar orijinal olarak Grande Rue de Pera olarak biliniyordu. Bugün caddede araç trafiği olmasa da, İstiklal Caddesi 1970'lerde tehlikeli bir yüksek hızlı otomobil otoyoluydu. On yıl sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yolların onarılmasını ve şehrin tarihi tramvaylarının yeniden kurulmasını içeren büyük bir restorasyon sürecine başlamasıyla canlılığını yeniden kazandı ve İstiklal Caddesi bir kez daha İstanbul'un sanat ve sosyal aktivite açısından en önemli destinasyonlarından biri haline geldi.

İstiklal Caddesi ve Taksim meydanı, bugün tüm önemli buluşmalara, protestolara, yürüyüşlere, aktivitelere, konserlere ve daha birçok sosyal ve kültürel aktiviteye ev sahipliği yapıyor.

Yağlı Boya İstiklal Caddesi Tabloları

Yağlı boya İstiklal Caddesi tabloları, bu büyük şehirin ruhunu yansıtan zamansız sanat eserlerinin başında geliyor. Birbirinden güzel tarihi binaları, Bizans döneminden kalma yapıları, tarihi ibadethaneleri, nostaljik kırmızı tramvayı ve yediden yetmişe herkesi cezbeden hareketli ruhu ile İstiklal Caddesi sanatçıların da odak noktalarından biri.

Galata kulesiyle başlayan ve Taksim Meydanıyla son bulan İstiklal Caddesi, her mevsim ve günün her anında ayrı bir güzelliğe sahip. İstiklal Caddesi’nin yağlı boya tablolara ilham veren bu güzelliği kesinlikle görülmeye değer.

 

Yağlı boya İstiklal Caddesi tablolarımızı görmek için tıklayınız.

Etiketler: yağlı boya istiklal caddesi tabloları
Ocak 27, 2023
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR