YAĞLI BOYA ATATÜRK TABLOLARI İLE ANISINI ÖLÜMSÜZLEŞTİRİN

YAĞLI BOYA ATATÜRK TABLOLARI İLE ANISINI ÖLÜMSÜZLEŞTİRİN

Yağlı boya Atatürk tabloları

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk, kısa sürede başardığı işlerle bir ulusun kaderini değiştirmiş ve gerek kişisel duruşu, gerek toplumsal bakış açısı ve gerekse askeri başarısıyla tüm dünyaya ilham vermiş bir lider. Böylesine özel bir insanın hatırasını ölümsüzleştirmek isteyenler için en kalıcı eserlerden olan yağlı boya Atatürk tabloları günümüzde büyük ilgi görüyor.

19 Mayıs 1919'da Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan Kurtuluş Savaşı mücadelesi dünya tarihinde kazandığı büyük yeri bugün bile koruyor. Padişah hükümetine karşı gelerek, Anadolu'da bir kurtuluş ordusu toplayan Atatürk, bir toplumun özgürlüğünü kazanma yolculuğuna önderlik etti ve adını dünyanın en önemli liderleri arasına altın harflerle yazdırdı. Hayatını milletine adayan dünyanın sayılı tarihi şahsiyetlerinden biriydi. Öyle ki, yağlı boya Atatürk tabloları bugün sadece ülkemizde değil tüm dünyada duvarları süslüyor ve Atatürk büstleri dünyanın pek çok meydanında yükseliyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Mirası

Mustafa Kemal Atatürk, 1938 yılındaki ölümüne kadar on beş yıl boyunca Cumhurbaşkanı olarak siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda neredeyse başka hiçbir ülkede benzeri olmayan geniş bir yelpazede hızlı ve kapsamlı reformlar başlattı. Tüm bu reformlar ve Atatürk’ün Türkiye'deki başarıları, onun kalıcı bir anıtı olarak tarihe geçti.

Kurtuluş mücadelesinde yurdunu işgalcilerden kurtaran ve tüm imkansızlıklara rağmen ulusunu tam bağımsızlığa götürerek Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk, dünya genelinde adından söz ettiren bir değer. Gelişmekte olan ülkeler, onu ulusal kurtuluşun öncüsü olarak örnek aldı. Hem hümanist duruşu hem de insanlık vizyonu ile barışçıl liderler arasında 21. Yüzyılda dahi büyük bir öncü olarak kabul ediliyor.

Yağlı boya Atatürk tabloları ile anısını ölümsüzleştirin

Okullarda, devlet dairelerinde, iş yerlerinde, eğitim merkezlerinde ve ülkenin daha birçok yerinde hemen her duvarda portresi bulunan Atatürk’ün ülkemize kazandırdıkları kuşkusuz onun hatırasını yaşatan en önemli değerler.

Siz de yağlı boya Atatürk tabloları ile ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anısını yaşatabilir; evinize ya da ofisinize asabileceğiniz tablolar için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Etiketler: yağlı boya tablo
Nisan 16, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR