SİMURG SANATEVİ HAKKINDA

resim

Yukarı Dudullu Merkez Mağaza

2001 yılında iki idealist gencin tutkusuyla sektöre adım atan Simurg Sanatevi, işini güvenle yaparak müşterilerine kaliteli yağlı boya tablo, Klasik El Sanatları (Hat Sanatı) ve çerçeve çeşitliliği sunar. İlk edindikleri tecrübe, eserleri klasik sergilerde sunmak olurken, sanatı “insanlar ile sürekli olarak nasıl buluştururuz” düşüncesinden hareketle yola çıkan kurucularımız galerileri alışveriş merkezlerine taşıma kararı aldılar. Sanatseverlere sanatın daha kolay ulaşması için Avm’lerde yer alma fikri markamızın büyümesini sağladı. Sektörde emin adımlarla ilerlediğimiz bu yolculuğumuzda ayrıca internet sitemizden de güncel ve indirimli tablo satışlarımızla müşterilerimizin güvenli ve kolay alışveriş yapmaları için hizmet veriyoruz.

İLHAM KAYNAĞIMIZ ZÜMRÜDÜ ANKA SİMURG KUŞU

Bilginin kaynağını ararken, benliğe ulaşma hikâyesi olan “Simurg Efsanesi” de tam manası ile bunu anlatan hikâyesiyle hepimize ilham oluyor. Bütün kuşlar, Simurg’un bilgeliğine onları kurtaracağını inanır, onu bekleyip dururlarmış. Bu bekleyiş umutlarını tükettiği vakit Simurg’un bir kanadına rastlarlar, Simurg’un varlığına inanır ve Simurg’u bulup ondan yardım istemek üzere tüm kuşlar yola çıkarlar. Ancak Kaf Dağı’na ulaşmak için 7 dipsiz vadiyi geçmeleri gerekir. Bu vadiler; istek vadisi, aşk vadisi, cehalet vadisi, inançsızlık vadisi, yalnızlık vadisi, dedikodu vadisi ve ben vadisidir. Bu 7 vadiyi geçmek öyle zordur ki yolun çetinliğine dayanamayan birçok kuş yolda kaybolur. Nihayet Kaf Dağı’na vardıklarında sadece 30 kuş kalır. Bu zorlu vadileri aşmayı başaran 30 kuş yuvayavardıklarında sırrı çözer: Farsça “si” otuz, “murg” ise kuş demektir. Yani, arayışı tamamlayan bu 30 kuş, aslında aradıkları şeyin ta kendisidir. Bilgeliğe giden yol, aslında kendilerine yaptıkları bir yolculuktur. Canlı olan her şey geçici olsa da bilgelik küllerinden her zaman yeniden doğar. Simurg’un hikâyesindeki 7 vadi, bizim de hayatımızda karşılaştığımız birçok zorluğu temsil eder. Başarıya ulaşmak için, kendimize hâkim olup, körü körüne bağlanmadan, düşünen ve kendini geliştiren, başaracağına dair inancını kaybetmeyen, birlik olmayı bilen, sorgulayan ve en önemlisi egosundan uzaklaşan herkes, küllerinden yeniden doğarak Simurg olabilir. Şimdi yolculuğu kendine olanlar, kendisini arayanlar ve kendinden yeniden doğanlar için uçma zamanı…

GALERİMİZ

Simurg Sanatevi, galerisinde yer alan değerli sanatçıların yapmış olduğu eserlerle evinizin dekoruna sanatsal dokunuşlar yapıyor. Yerli ve yabancı birçok sanatçı ile çalışan Simurg Sanatevi, büyük çoğunluğu yağlı boya tablo olmak üzere, 1500’e yakın orijinal sertifikalı eseri bünyesinde barındıran gerçek bir sanat platformu olma özelliği taşıyor. Simurg Sanatevi, çerçeveyi yurt dışından ithal ederek güncel dekorasyon trendini yakalayıp müşterilerinin çerçeve konusunda da beğenisini kazanmaya devam ediyor. Ayrıca Sanatevinde, ‘Klasik Türk El Sanatı’ tutkunlarını mutlu edecek birçok esere yer veriyor.

ATÖLYEMİZ

Simurg Sanatevi olarak her modelde onlarca renk alternatifi ile doğal renklerden varak çerçevelere, en gösterişlisinden en sade ve yalınına kadar hayal ettiğinizden çok fazla çeşit çerçeveye stoklarımızda yer veriyoruz. İtalya’dan ithal edilen ahşap ve yerli plastik çerçevelerimizi her yıl yenilenen tasarımlarıyla müşterilerimizin beğenisine sunuyor, sizin için değerli anıları ve objeleri atölyemizde tasarımlarımızla sanata dönüştürüyor, dekorasyonunuzun ayrılmaz bir parçası haline getiriyoruz.

EKİBİMİZ

Simurg Sanatevi olarak mekanları sanatla buluşturmak için, alanında profesyonel bir ekibin özverili çalışmalarıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. En büyük gücümüz, taleplerinize anında çözüm bulmak amacıyla yanınızda olan ve işini keyifle yapan ekibimiz. Danışmak istediğiniz konularda ekibimiz sizinle ilgilenir ve sorularınızı en kısa sürede çözüme kavuşturur.

MAĞAZALARIMIZ

Simurg Sanatevi olarak; İstanbul’da Yukarı Dudullu Merkez Mağazamız ve Çerçeve Atölyemiz, Tepe Nautilus AVM, Palladium AVM, Capacity AVM, Cevahir AVM, Akasya Acıbadem AVM ‘deki şubelerimizle hizmet veriyoruz. Mağazalarımızdaki sanat danışmanlarımız ile mekanlarınıza ve tarzınıza en uygun sanat eserlerini seçmeniz için size profesyonel bir rehberlik sunmayı arzuluyoruz.

Yukarı Dudullu Merkez Mağaza ve Çerçeve Atölyesi

Yukarı Dudullu Mah. Şah Sk. No:7 Ümraniye / İSTANBUL

(0530) 614 67 67

Akasya Acıbadem AVM

Acıbadem Mah. Çeçen Sk. P1-Kuzey Girişi-Kadıköy / İSTANBUL

(0216) 510 09 67

Palladium AVM

Barbaros Mah. Halk Cad. No:6 Kat:1 Ataşehir / İSTANBUL

(0216) 663 19 77

Tepe Nautilus AVM

Fatih Cad. No:1 Kat:-2 Otopark Acıbadem / İSTANBUL

(0216) 545 81 17

Cevahir AVM

Büyükdere Cad. No:22 Park 1 Şişli / İSTANBUL

(0212) 380 23 82

Capacity AVM

Zeytinlik Mah. Fişekhane Cad. No:7 3.Bodrum Kat Bakırköy / İST.

(0212) 560 28 33

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR